Як бактерії гангрени допомагають виліковувати рак – учені

— 1 жовтня 2018, 14:24

Бактерії, що викликають гангрену, можуть лікувати хворих на рак на пізніх стадіях.

Фото victoreus / Depositphotos

Під час випробувань нового типу "бактеріальної терапії" учені з Техаського університету з'ясували, що пухлини, які стали стійкими до інших видів лікування, починають руйнуватися та зменшуються, коли у них вводять бактеріальні спори.

Про це пише The Independent.

[L]Учені використали штам бактерій, пов'язаних з Clostridium difficile – видом бактерій, що можуть викликати газову гангрену.

Цей штам називається Clostridium novyi-NT. Йому потрібно дуже мало кисню, щоб виживати.

ВІДЕО ДНЯ

Це означає, що він не розвивається у здорових тканинах з хорошим кровопостачанням, але щільні та швидко зростаючі пухлини є ідеальним місцем для його мешкання.

Бактерії можуть бути особливо потужними в тандемі з новим поколінням лікування раку, відомого як імунотерапія.

У випробуванні доктор Філіп Янку та його колеги головним чином були зацікавлені у пошуку безпечних доз цих бактерій.

Вони обрали 24 пацієнтів з великими пухлинами, що вже стали стійкими до традиційної хіміотерапії та інших методів лікування, і вводили їм від 10 тисяч до 3 мільйонів бактеріальних спор.

Автори дослідження повідомляють, що у 2 пацієнтів, які отримали найбільшу дозу, розвинувся сепсис і газова гангрена.

У результаті команда визначила безпечну дозу – 1 мільйон спор, де побічні ефекти ще можна було контролювати.

У 22 інших пацієнтів ранні результати показали, що лікування припинило зростання пухлин і у 23% випадків пухлини зменшувалися на 10%.

Однак, остаточне зменшення пухлин може бути ще більшим, тому що лікування спочатку викликає запалення і змушує пухлину напухати.

Цей метод лікування має дві сильні сторони. У 46% випадків бактеріальні спори проростають та починають розмножуватися. А це видко викликає некроз і загибель клітин у пухлині.

Однак, навіть коли спори не розвиваються, тому що рівень кисню або інші умови неправильні, наявність цих бактеріальних спор допомогла активізувати клітини імунної системи, щоб проникнути і почати атакувати пухлину.

"З цих попередніх результатів видно, що Clostridium novyi-NT здатний активувати імунну відповідь, і, крім того, призвести до знищення пухлини.

Ми були надзвичайно захоплені результатами цього дослідження, особливо у пацієнтів з розвиненою саркомою, де імунотерапія не була ефективною", – каже Янку.

Потенційні нові лікувальні процедури вимагають кількох клінічних випробувань.

Спочатку потрібно перевірити їх безпеку, а потім довести, що вони послідовно підвищують відсоток виживання серед великої кількості пацієнтів.

Реклама:

Головне сьогодні