Супрун нагадала, коли вакцинувати дитину від поліомієліту

2197
24 жовтня 2018

У Всесвітній день боротьби з поліомієлітом очільниця Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook нагадала, коли варто вакцинувати дітей від цієї хвороби.

Поліомієліт – гостра інфекційна хвороба, яка вражає центральну нервову систему і може призвести до паралічів та парезів.

Інфекція поширюється через брудні руки, заражену їжу та воду. Ліків від хвороби не існує, але існує вакцина, яка може захистити здорову людину.

Реклама:

Міністерка зауважує, найбільш вразливими до хвороби є діти до 5 років.

"В Україні є достатньо якісних і ефективних вакцин, закуплених за кошти платників податків. Шістьох доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту до кінця життя," – зауважила Супрун.  

Очільниця нагадала, що за Календарем профілактичних щеплень, оптимальний час для введення вакцин:

1 щеплення – 2-й місяць життя дитини (інактивована поліомієлітна вакцина)
2 щеплення – 4-й місяць (інактивована поліомієлітна вакцина)
3 щеплення – 6-й місяць (оральна поліомієлітна вакцина)
4 щеплення – 18-й місяць (оральна поліомієлітна вакцина)
5 щеплення – 6 років (оральна поліомієлітна вакцина)
6 щеплення – 14 років (оральна поліомієлітна вакцина)

"Усі вакцини за Календарем є абсолютно безоплатними для дітей. Навіть якщо дитина пропустила щеплення за Календарем, вона може надолужити його безоплатно", – запевнила  в.о. міністра охорони здоров'я.

Уляна Супрун пише, завдяки вакцинації кількість випадків інфікування поліомієлітом у світі від 1998 року зменшилася на 99%.

Реклама:

Щоб перемогти хворобу має бути вакциновано 95% населення країни. Натомість рівень охоплення щепленнями проти поліомієліту в Україні є достатньо низьким.

Міністерка попереджає – якщо такі темпи будуть зберігатись до кінця року, то рівень охоплення щепленнями дітей досягне лише 62%.Реклама: