Короткозорість у дитини: вчені розповіли, що може спровокувати такий дефект зору

4988
8 листопада 2018

Діти, які проводять багато часу на свіжому повітрі, менше схильні до короткорозості.

Видання The Guardian пише, попри те, що основну роль у розвитку такої патології відіграє все ж генетика, британські вчені вважають, що фактори зовнішнього середовища теж можуть мати серйозний вплив на зір дитини.

 Фото Depositphotos/olly18

Дослідники з Королівського коледжу Лондона заявляють, що знайшли нові фактори та підтвердили вже відомі, які можуть впливати на ризик розвитку у дитини короткозорості.

Серед них – комп'ютерні ігри, день народження влітку та високоосвічені мами.

"Ви не так багато можете зробити для своєї дитини, щоб зберегти здоров'я її очей. Але час, проведений в приміщенні, ігри в будинку підвищують ризик короткозорості", – каже Кеті Вільямс, авторка дослідження.

"Особливо для маленьких дітей важливим є здоровий баланс часу, проведеного на відкритому повітрі та за книжками", – додає вона.

Вільямс та її колеги кажуть, що у дослідженні використовували дані про близнюків, які народилися в Англії і Уельсі в період з 1994 по 1996 рік.

Науковці звертали увагу на їхній розвиток, поведінку, навчання, вивчали генетичні особливості малюків

Народження влітку, вважають вчені, впливає на якість зору, ймовірно, тому, що діти раніше за однолітків йдуть в школу.

За даними дослідження, кількість короткозорих "літніх" малюків була вдвічі більшою, ніж у народжених в інші пори року.

Щодо освіти мами – Вільямс каже, загроза набути короткозорість для підлітка, мама якого має високий рівень освіти, сягає 33%.

Це може бути пов'язане із генетичним зв'язком міопії та інтелекту.

Дослідникам також вдалося з'ясувати, що кожна додаткова година, яку дитина витрачала на комп'ютерні ігри щотижня, збільшувала ризик набути короткозорість на 3%.

Науковці кажуть, вплив смартфонів врахувати не вдалося, так як коли підростали діти, які брали участь у досліді, така техніка була рідкістю.  

Головне на сайті