Відкрита реанімація: правила поводження для відвідувачів
Закриті реанімації (відділення інтенсивної терапії) — пережитки "совєцького союзу", з якими досі стикаються близькі пацієнтів в лікарнях. Хоча вільний доступ до реанімацій дозволений наказом Міністерства охорони здоров'я №592 вже 3 роки.
Інфографіка МОЗ |
Національне дослідження, проведене ГО Горизонталі та Info Sapiens у лютому цього року, показує, що насправді відкритими відділення інтенсивної терапії є лише в одному з п’яти випадків: 21% відвідувачів мали безперешкодний доступ у цілодобовому режимі.
Інфографіка МОЗ |
Очільниця МОЗ Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook нагадала про те, що важливо пам'ятати про доступ до реанімації та як слід поводитися відвідувачам відділення інтенсивної терапії.
Що важливо пам’ятати про доступ до відділень інтенсивної терапії:
- Право на допуск до пацієнта будь-якого віку діє 24/7 і забезпечується закладом охорони здоров'я
- Один відвідувач може перебувати біля ліжка пацієнта без часових обмежень
Інфографіка МОЗ |
- Одночасно біля пацієнта може бути не більше двох осіб. Винятки обговорюються з лікарем
- Відвідувачем може бути будь-яка особа незалежно від родинних стосунків
Як поводитися у відділеннях інтенсивної терапії
- Майте при собі антисептичну рідину для дезінфекції рук і постійно нею користуйтеся. Руки – найбільше джерело поширення інфекцій.
- Якщо ви відчуваєте себе застудженим, не заходьте до палати. Не наражайте близьку людину та інших пацієнтів на небезпеку.
- Не заходьте до реанімації у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння або із сильним запахом тютюну
- У жодному разі не чіпайте апаратуру, до якої підключені пацієнти! Це може бути критичним для їхнього здоров’я і життя.
Якщо апаратура почала незвично звучати або вам здалося, що з пацієнтом щось трапилось, терміново покличте медичний персонал.
Інфографіка МОЗ |
У жодному разі не намагайтеся щось зробити із пацієнтом та апаратурою самостійно. В таких випадках не панікуйте, не кричіть, залиште палату та довіртеся лікарям.
- Дослухайтеся до інструкцій, порад та прохань медичного персоналу
Не заважайте медикам, не конфліктуйте з ними. Команда відділень працює задля того, щоб зберегти життя та допомогти пацієнту. Вони кваліфіковані та досвідчені фахівці.
Медичний персонал може попросити вас вийти з палати через необхідність провести певні маніпуляції з вашою близькою людиною або ж із іншими пацієнтами. Будь ласка, дослухайтеся цих прохань.
- Поважайте комфорт інших пацієнтів
Не розмовляйте голосно, не роздивляйтеся людей, не заходьте до інших палат. Будь-яке питання краще обговорити з медичним персоналом поза палатою.
- Не користуйтеся мобільним телефоном у палаті
Не фотографуйте палату, персонал, інших пацієнтів та їхніх родичів. Ставтеся з повагою до приватності інших людей.
- Подбайте про свій стан, бо він впливає на стан вашої близької людини
Ви потрапите в незвичне середовище: навколо вас будуть тяжкохворі люди, багато різних запахів та звуків. Налаштуйтеся на це перед входом у палату та стримуйте емоції. Не треба перебувати у палаті цілодобово. Вам необхідно регулярно їсти та спати, виходити з приміщення.
Вас також може зацікавити:
Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на нашій сторінці у Facebook.
А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу або Telegram про здоров'я та здоровий спосіб життя.