Зміни клімату призведуть до 250 000 смертей щороку – ВООЗ

Наталiя Бушковська — 10 січня 2020, 14:54

Що поганого в потеплінні клімату?

По-перше, те, що як прогнозує Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), кліматичні зміни можуть спричинити 250 000 додаткових смертей щороку протягом 2030-50х років.

Зокрема:

  • 38 000 смертей серед людей похилого віку через спеку;
  • 48 000 смертей через діарею;
  • 60 000 смертей через малярію;
  • 95 000 смертей через дитяче недоїдання.
Як прогнозує Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), кліматичні зміни можуть спричинити 250 000 смертей щороку протягом 2030-50х років.
Фото: londondeposit/Depositphotos

Згідно зі звітом Міжурядового комітету зі змін клімату (IPCC) за останні 130 років температура в світі зросла приблизно на 0,85°С.

А за останні 25 років темпи глобального потепління прискорилися, перевищивши 0,18°С за десятиліття.

До чого це може призвести

Як пише на своїй офіційні сторінці у Facebook Центр громадського здоров'я (ЦГЗ), зміна клімату впливає не лише на метеорологічні прояви, а й на соціальні та пов'язані з навколишнім середовищем фактори здоров'я: чисте повітря, безпечну питну воду, харчові продукти в достатній кількості тощо.

Вживання неякісної води призводить до виникнення інфекційних захворювань: холера, черевний тиф, дизентерія, сальмонельоз тощо і навіть неінфекційних: хвороби системи травлення, серцево-судинної системи, тощо.

Із підвищенням температури створюються кращі умови росту бактеріальної флори в продуктах харчування.

Хто найбільше в зоні ризику?

Зміна клімату впливатиме на всі групи населення. Особливо вразливими є люди, що живуть в невеликих країнах, що розвиваються, острівних державах, а також гірських і полярних районах.

Діти, особливо в бідних країнах, а також особи похилого віку та люди, які мають хвороби або порушення здоров'я, є найбільш вразливими перед дією зміни клімату.

Вже зараз для захисту здоров’я від кліматичних змін необхідно:

  • боротися із хворобами, які переносять комахи;
  • забезпечити населення чистою водою і належними санітарними умовами;
  • знизити залежність від джерел енергії, що забруднюють навколишнє середовище і завдають шкоди здоров’ю.

Вас також може зацікавити:

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Реклама:

Головне сьогодні