Степанов пояснив, чому в Україні не лікують хворих на COVID-19 плазмою крові тих, хто одужав
Для того, щоб дати дозвіл та запровадити той чи інший спосіб лікування, в Україні повинні відбутися клінічні випробування.
Так на питання, чому в Україні не практикують метод лікування хворих на коронавірус плазмою з антитілами людей, які вже одужали відповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов на пресбрифінгу.
"Повинні відбутися відповідні дослідження для того, щоб ми могли внести це в стандарт лікування, який у нас прийнятий.
Зараз такі дослідження проводяться, цією проблематикою займаються наші провідні інститути, наші провідні фахівці в цих галузях.
Коли буде відповідний висновок наших спеціалістів, в тому числі на основі світових досліджень, тоді ми в змозі будемо говорити, що ми можемо використовувати такий метод лікування.
І тоді він може бути внесений в наш стандарт лікування", – сказав він.
Максим Степанов |
Також Степанов наголосив, що все, що стосується процесів лікування, повинні розробляти та робити лікарі, фахівці, які є в нашій країні:
"Це повинні робити фахівці, а не по гуглу чи якійсь там так звані експерти.
Тому як тільки буде відповідне дослідження і буде рекомендація наших лікарів, тоді це буде зроблено".
Варто зауважити, що такий метод лікування не є новітнім.
Лікування плазмою з антитілами успішно використовувалось від інших хвороб.
Що це таке пояснить анімація від NEED Animation Studio, створена за ініціативи ГО "Українська вища медична школа" та зокрема Віктора Досенка, патофізіолога та професора інституту Богомольця.
Так лікувати COVID-19 вже намагаються в США.
Але це поки що також експериментальний метод лікування.
Вас також може зацікавити:
Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.
А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.