На півночі Індії медики зафіксували "загадкову" хворобу, яка стрімко поширюється серед дітей

— 1 вересня 2021, 17:09

В індійському штаті Уттар-Прадеш, що на півночі країни, понад 200 людей потрапили в шпиталь і близько 50 померли з нез’ясованим діагнозом. У жодного з цих хворих не виявили COVID-19, пише BBC World News.

У пацієнтів спостерігали сильну гарячку, болі в суглобах, нудоту та зневоднення.

Доктор Ніїта Калшрета, найвища посадовиця системи охорони здоров’я округу Фірозабад, зазначає:

"Пацієнти в шпиталях, особливо діти, вмирають зараз дуже швидко".

Фото: BBC World News

Лікарі окружних лікарень штату стверджують, що симптоми подібні до гарячки денге, тож навряд чи можна говорити про поширення якоїсь "загадкової" хвороби.

РЕКЛАМА:

Свої висновки вони підтверджують низькою концентрацією тромбоцитів у крові пацієнтів, що є притаманною ознакою при хворобі денге.

Денге переносять через укуси самиці комарів виду Aedes aegypti, і хвороба є відомою в тропічних широтах сотні років. За даними ВООЗ, щороку трапляються близько 100 млн випадків важкого перебігу. Утім, в Індії чимало випадків призводять до важкого перебігу і смерті, особливо серед дітей.

Проте подібні спалахи "загадкових" захворювань трапляються в штаті Уттар-Прадеш досить часто, особливо після сезону літніх дощів.

Наприклад, у проміжку між 2005 і 2018 роками тут було зареєстровано понад 47 тис. випадків японського енцефаліту – захворювання, що також викликає гарячку, спазми й нудоту при важкому перебігові, особливо в дітей.

Іншого збудника медики виявили майже ненароком. 2014 року під час чергового спалаху енцефаліту в окрузі Горакхпур, медики також взяли зразки біоматеріалу в 250 хворих дітей. У 160 з них виявили антитіла до збудників цуцугамуші.

Учені зауважували, що кліщі-збудники хвороби мешкають на вологій деревині, тож діти могли підхопити їх, якщо ходили в туалет на вулиці або переносили вологу деревину руками.

2006 року причину чергового поширення гарячки й смертей серед дітей медики віднайшли у вживанні бобів коричника. Отруєння цією рослиною ставалось через голод, бідність, брак контролю з боку дорослих тощо.

Проте медичні фахівці та журналісти стверджують, що в багатьох лікарнях штату Уттар-Прадеш немає достатніх лабораторій для відстеження всіх можливих джерел захворювань, тож щоразу після сезонів дощів спалахи з характерними симптомами гарячки, зневоднення чи висипів приписують "невідомим" хворобам.

Вас також може зацікавити:

Які небезпечні хвороби, крім COVID-19, можуть спіткати туристів? Розповідають у ЦГЗ

Чому одних людей комарі кусають постійно, а інших – ні?

Обережно, кліщ: енцефаліт, бореліоз та як цього уникнути

Хочете дізнатися більше здоров'я та здоровий спосіб життя? Долучайтеся до групи Мамо, я у шапці! у Telegram та Facebook.

Реклама:

Головне сьогодні