Коли носиш маску: як доглядати за шкірою обличчя та позбутися "маскне"?

Денис Карловський — 8 вересня 2021, 08:52

Після тривалого носіння маски шкіра обличчя може страждати на "маскне" – окремий тип акне, викликаний умовами носіння масок в пандемію.

У Міністерстві охорони здоров’я зібрали перелік корисних порад з догляду за шкірою від Олександра Літуса, заслуженого лікаря України й фахівця-дерматолога.

Запалення шкіри з’являється внаслідок збільшення вологи під маскою, оскільки з кожним видихом волога осідає й створює ефект парника. Піт і волога закупорюють пори, впливаючи на pH (водневий показник) шкіри.

У результаті виникає сприятливе середовище для розмноження бактерій та запалення.

Фото: makidotvn/Depositphotos

Зазвичай, зазначає лікар, запалення з’являються в області щік, підборіддя та носа.

Тож Олександр Літус радить:

  • нову маску вдягати лише на сухе обличчя;
  • не носити одну маску більше 3-4 годин і своєчасно змінювати їх;
  • знявши маску, вмийте обличчя теплою водою;
  • варто використовувати лосьйони-емолієнти та/чи зволожувальні креми, щоб пом’якшувати тертя (у теплий період – можна використовувати лише сонцезахисний крем з вмістом цинку або титану, адже в ньому вже є зволожувальні компоненти);
  • інколи можна наносити шампунь від лущення шкіри з вмістом кетоконазолу або сульфід селену – це допоможе видалити надлишки дріжджового грибка навколо рота й складках між носом і щоками;
  • ввечері наносити засоби, котрі містять саліцилову кислоту або інші альфагідроксикислоти (для відлущування змертвілих ділянок шкіри), а також бензоїлпероксид, олію чайного дерева або екстракт ромашки (протизапальна і заспокійлива дія).

Утім, в разі подразнення шкіри наносити будь-які засоби потрібно обережно й розсудливо. На певний час перейдіть на делікатні, заспокійливі та зволожувальні засоби або знижуйте рівень концентрації наявних.

Також лікар застерігає від надуживання ексфоліантами – застосування більше 2-3 разів на тиждень може принести більше шкоди, ніж користі.

Не всі мертві клітини злущуються та відпадають самостійно й можуть закупорювати пори або злипатися в сухі ділянки на поверхні. Ексфоліанти запобігають небажаним дерматологічним процесам та поліпшують естетичний вигляд шкіри.

При появі набряку та ознак вираженого запалення слід звертатися до фахівця-дерматолога. Найімовірніше, до подразненої шкіри доєдналась вторинна інфекція та викликала пероральний дерматит.

Також під час довгого носіння маски, як уже зазначалось, між шкірою й маскою створюється тепле й вологе середовище для розмноження мікроорганізмів, зокрема кандидозної грибкової мікрофлори.

У жодному разі не варто займатися самолікуванням таких станів через згадані косметичні засоби або ж через самостійний пошук гормональних препаратів. Задля уникнення ускладнень слід якомога швидше звернутися до фахівця.

Наявність тонального крему під маскою збільшує ризик появи маскне, зазначає Олександр Літус. Тому лікар радить не наносити тональний крем на ділянки обличчя, які затуляє маска, або принаймні використовувати невелику кількість.

Вас також може зацікавити:

Чи може маска зменшити прояв сезонної алергії. Що показують дослідження

Як мати чисту шкіру без прищів: 11 порад на основі наукових даних

Чи може антисептик зі спиртом пошкодити шкіру рук? Пояснення ЦГЗ

Хочете дізнатися більше здоров'я та здоровий спосіб життя? Долучайтеся до групи Мамо, я у шапці! у Telegram та Facebook.

Реклама:

Головне сьогодні