Лікарі за день провели три складні операції військовим із відновлення обличчя
У Національному реабілітаційному центрі "Незламні" американські та українські лікарі провели за добу три надскладні операції військовим з відновлення обличчя.
Як повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова, у кожній операційній працювало по кілька команд. Поки одна група хірургів готувала "місце поранення", інша відділяла матеріал з тої частини тіла, з якої робитимуть пересадку кісток та тканин на травмовану ділянку.
З одним пацієнтом працювало щонайменше 10 спеціалістів: хірурги, анестезіологи, медсестри та асистенти. Тривалість кожного втручання складало від 10 до 15 годин.
"Особисто для мене складно бачити багато молодих людей з надзвичайно складними травмами, з якими вони будуть боротися протягом усього свого життя. Мабуть, це зачіпає найбільше. Саме тому основною нашою метою є скоригувати ці травми та допомогти їм", – каже Григорій Машкевіч, пластичний та реконструктивний хірург з Нью-Йорка.
Американські та українські лікарі провели за добу три надскладні операції |
Як розповів у коментарі "Укрінформу" керівник напрямку хірургія Національного реабілітаційного центру "Незламні", завідувач хірургічного відділення лікарні Святого Пантелеймона Першого ТМО Гнат Герич, він працював над реконструкцією обличчя у пацієнта з мінно-вибуховим пораненням.
У постраждалого вирвало велику кількість м’яких тканин та кісток обличчя.
Для такої реконструкції використовується дуже складна методика |
Для такої реконструкції використовується дуже складна методика, коли береться мала гомілкова кістка із судиною та шкірою і частиною м'яза. Вона спеціально підготовлюється і вкладається туди, де відсутні кістки на обличчі. Судини зшиваються, щоб отримати кровопостачання із шиї.
Мала гомілкова кістка із судиною та шкірою і частиною м'яза і вкладається туди, де відсутні кістки на обличчі. |
"Це така надскладна мікрохірургічна трансплантація, бо ці судинки дуже тоненькі, майже як волосинка. Ми оперували таким чином трьох військових, які отримали поранення на війні", – сказав Герич.
У постраждалого вирвало велику кількість м’яких тканин та кісток обличчя |
Загалом протягом тижня хірургічні втручання проведуть 30-ти українцям, які мають травми голови, шиї та верхніх кінцівок. Спочатку планувалося зробити 42 операції, однак кількість зменшили через довготривалість втручань. Із іншими пацієнтами американські хірурги працюватимуть навесні 2024.
Читайте також: У Львові 18-річній дівчині з раком кісток провели унікальну операцію – пришили ногу задом наперед