У Львові 18-річній дівчині з раком кісток провели унікальну операцію – пришили ногу задом наперед

— 15 листопада 2023, 13:16

У Львові лікарі провели унікальну операцію – аби зберегти функціональність ноги дівчині з онкологією, хірурги видалили середню частину кінцівки, а нижню перевернули на 180 градусів і пришили задом наперед.

Як повідомляють у дитячій лікарні Святого Миколая, про свій небезпечний діагноз – рак кісток – Юля з Івано-Франківська дізналась за день до свого 18-річчя.

Дівчина вдарилась ногою, звернулася до лікарів і після ретельного обстеження почула діагноз – остеосаркома 2B стадії.

Хвору почали лікувати онкологи Івано-Франківської дитячої обласної клінічної лікарні. Призначили шість сеансів хіміотерапії, однак вони не допомогли.

У Львові лікарі провели унікальну операцію

Хвороба прогресувала і могла вбити дівчину.

"Подальше поширення агресивної пухлини можна було зупинити лише в один спосіб терміново видалити уражену стегнову кістку. Але у Юлі рак вже поширився і на колінний суглоб, тож мова йшла про ампутацію ноги на високому рівні", – йдеться у повідомленні медзакладу.

Рідкісна для України операція минула успішно

Ротаційна пластика – це хірургічне втручання у дітей, під час якого через рак кісток видаляють частину ноги разом з коліном. А нижню частину кінцівки разом зі стопою повертають на 180 градусів і пришивають до стегнової кістки задом наперед.

Стопа стає виконувати роль коліна, що дозволяє згодом встановити функціональний протез і, наскільки це можливо, зберегти чутливість та рухливість кінцівки.

Команда медиків

Аби поборотися за якість життя дівчини та зберегти кінцівку максимально функціональною, свої зусилля об’єднали лікарі трьох міст: Івано-Франківська, Львова та Києва. Спочатку хірурги видалили у Юлії уражені саркомою кістки – частину стегна, гомілки та колінного суглоба. Наступний етап операції – та сама ротаційна пластика. Команда з’єднала дві кістки різних діаметрів – стегнової та великогомілкової, останню при цьому розвернули на 180 градусів – п’яткою вперед. Після цього наклали гіпс та зафіксували металевою пластиною.

Рідкісна для України операція минула успішно.

Стопа стає виконувати роль коліна, що дозволяє згодом встановити функціональний протез

Юля вже повернулася до Івано-Франківська й продовжує хіміотерапію та боротьбу з недугою.

Коли ж нога остаточно загоїться і в дівчини з’явиться більше сил, вона зможе займатися із фізичним терапевтом та розробляти ногу.

Потім на Юлю чекає протезування.

Читайте також: "Тепер знову вишиває: лікарі врятували пацієнтці руку, понівечену січкарнею"

Реклама:

Головне сьогодні