Як звикнути до переведення годинників за один день. Поради

Ситнік Ольга — 26 березня 2016, 11:15

ОНОВЛЕНО 24.10.2020

Традиційно в ніч на останню неділю жовтня – з 24 на 25-те – Україна перейде на зимовий час.

Переводити стрілки годинника будуть о 03:00 ранку на годину назад.

Тобто спатимемо на годину довше.

Лікарі зазначають, що більшість людей осінню зміну часу сприймає краще, ніж весняне переведення годинника, коли усі втрачають годину сну.

Однак для обох випадків є кілька простих порад, які допоможуть перейти на новий час легко і без втрат для здоров'я, радить видання NewsHealth.

Відступіть назад, доки годинники не перевели

Порада дуже проста: переведіть годинник вперед не у неділю, а в суботу. Це змотивує вас лягти спати раніше, і не вдарить так боляче по вашому самопочуттю, коли прокинетеся наступного ранку.

Фахівці також радять протягом тижня перед зміною часу лягати спати щодня на 15 хвилин раніше – починаючи хоча б із середи. Таким чином до неділі ви майже звикнете до нового часу.

Якщо у вас є діти, їм потрібна особлива допомога у напрацюванні навичок здорового сну. Малеча менше прив'язана до часу на годинниках і значно більше – до власного біологічного.

Якщо зазвичай діти не сплять до 11 вечора, за два дні до зміни часу вони мають піти спати о 10й. Так вони краще висипатимуться перед школою у понеділок.

Перегляньте свої звички щодо сну

Вимикайте електронні прилади щонайменше за годину до того, як підете спати, адже блакитне світло може заважати сонливості.

Уникайте прийому їжі, а також алкоголю і кави перед сном, і виконайте особливий ритуал перед сном.

Це може бути ванна з теплою водою, м'яке розтягнення чи йога. Занотуйте нагадування і хвилювання на аркуші паперу, щоб не брати їх із собою у країну снів.

Фото macrovector/Depositphotos

Оновіть ваш робочий графік

Якщо фізичні вправи вас розслабляють, додаткова година вечірнього світла дає нам більше можливостей займатись спортом.

Але пам'ятайте: треба дотримуватись тригодинної паузи між спортивними заняттями і сном, щоб встигнути охолонути.

З іншого боку, якщо вони приносять вам задоволення і значно активують, треба робити їх зранку – не зважаючи на те, переводять годинники чи ні, адже викид енергії може призвести до безсоння.

Будьте обережні на дорогах

Це той самий день у році, коли ранковий графік потребує послаблень, особливо якщо ви керуєте автомобілем.

Запитайте у керівника, чи можна прийти на роботу пізніше у понеділок, чи навіть попрацювати з дому. Дослідження свідчать, що понеділок після зміни часу може стати особливо небезпечним для водіїв, порівняно з усіма іншими понеділками протягом року.

Погодьтеся, уникнути заторів на дорогах із заспаними водіями, які запізнюються – непогана ідея.

Як з'ясували численні дослідження, перехід на весняний час спричинює більше аварій та інцидентів на роботі, і навіть викликає сплеск серцевих нападів.

Фото Frozenmost/Depositphotos

Змініть ранкові ритуали

Правильна схема засинання і пробудження – це ключ до плавної зміни часу. Лише один день не зможе зруйнувати його.

Денне світло за вікном – порада вашому внутрішньому годиннику припинити продукувати мелатонін, гормон, який змушує вас почуватись сонними.

Якщо ви чутливі до зміни часу, не перевантажуйте перші кілька днів після переведення годинника. Забагато справ зроблять втому ще гіршою.

Вас також може зацікавити:

8-годинний день – неефективний. Прості поради для ідеального робочого ритму

Декрет – це відпустка? Ха! Це 98-годинний робочий тиждень, каже дослідження

Нобелівську премію з фізіології та медицини дали за розробку біологічного годинника

Які продукти допоможуть "полагодити" внутрішній годинник

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Реклама:

Головне сьогодні