Вегетаріанська дієта корисна навіть дітям

— 6 грудня 2016, 10:00

Про це йдеться у статті, опублікованій у Journal of the Academy of Nutrition and Dietetics.

Автори Академії харчування та дієтології (Academy of Nutrition and Dietetics) зауважують, що вегетаріанські меню зменшують ризик ожиріння, хвороб серця, діабету та деяких форм раку, у порівнянні з невегетаріанськими дієтами, пише Medical News Today.

Дослідники Академії вказують, що вживання вегетаріанської дієти у дитинстві може зменшити ризик хронічних захворювань у майбутньому.

І звісно, такі дієти корисні для планети, бо відмова від продуктів тварнинного походження, зменшує викиди вуглекислого газу в атмосферу на майже 50%.

Наприклад, виробництво 1 кілограма білків з квасолі потребує у 18 разів менше земельних ресурсів, у 10 разів менше води, у 9 разів менше палива, у 12 разів менше добрив та у 10 разів менше пестицидів у порівнянні з виготовленням 1 кілограму білку з телятини.

[L]"Перехід у вегетаріанство може бути корисним не лише для вашого особистого здоров'я, але й для навколишнього середовища", - каже спікер академії Вандана Шет.

Втім, йдеться лише про здорове харчування — тістечка та смажена картопля теж вегетаріанські, але вони не мають корисних властивостей для організму.

При цьому, для юних вегетаріанців критично важливо вживати продукти з достатньою кількістю цинку, заліза та вітамінів групи В-12, нагадує Daily Mail.

Адже споживання достатньої кількості В-12, яка міститься у молоці та яйцях, напружувало науковців, які вивчали веганські дієти. Нестача цього вітаміну негативно впливає на нервову систему.

У тексті, опублікованому Academy of Nutrition and Dietetics, йдеться про те, що корисна для здоров'я "добре продумана" вегетаріанська дієта, яка включає багато овочів та фруктів, грибів та насіння, бобових та цільнозернових.

Автори статті пишуть, що впровадження такої дієти може зменшити ризик захворювань простати на 35%, і загалом ризик раку на 18%.

Вживання вегетаріанської дієти у дитинстві може зменшити ризик хронічних захворювань у майбутньому. Фото santypan/Depositphotos

Проаналізувавши дані всіх інших досліджень, автори вказали, що вегетаріанство зменшує ризик серцевого нападу на 32%, а хвороб серця — на 10-29%.

Ризик діабету другого типу може зменшитись аж на 62%.

Дослідники вказують, що діти на вегетаріанській дієті менш ймовірно будуть мати проблеми з ожирінням, аніж їхні друзі-м'ясоїди.

Іншими плюсами є те, що такі діти їдять значно більше овочів та фруктів і менше солодощів та перекусів, аніж м'ясоїди.

Раніше йшлося, що в Італії батьків, які привчатимуть дітей до веганства, можуть карати в'язницею. Італійські урядовці так намагаються убезпечити дітей від дієт, які можуть позбавити їх від заліза й вітамінів, за допомогою законодавства.

Реклама:

Головне сьогодні