Що робити, якщо захворіли на грип – поради МОЗ
"Захворів – сиди вдома, а щоб швидше одужати, дотримуйся рекомендацій", – радить відомство.
Експерти створили інфографіку, вказавши універсальні способи боротьби з грипом. У ній подані рекомендації пацієнтам не з групи ризику зі встановленим діагнозом "грип", без ускладнень.
Для збільшення натисніть на зображення |
Попередньо йшлося про те, що учні молодших більше ризикують захворіти на новий штам грипу, оскільки старші діти могли мати контакт із цим підтипом вірусу 2 роки тому.
"Гонконгський грип за антигенними властивостями на 50% відрізняється від того вірусу, який ми вже мали 2 роки тому. Якщо тоді ви перехворіли цим підтипом вірусу, то цього року ви ймовірно не захворієте", – зауважила епідеміолог Алла Мироненко.
[L]Цьогоріч кількість хворих більша, ніж минулого року, проте кількість важких випадків грипу значно менша.
Якщо людина захворіла і погано почувається, але при цьому продовжує ходити на роботу, вона не тільки розповсюджує цю інфекцію, а й сама наражає себе на ускладнення.
Раніше вже повідомлялося, що в Україні в епідемічному сезоні 2016-2017 циркулюватиме штам вірусу грипу Н3N2 (Гонконг). Вірус грипу Н3N2, крім дітей, насамперед вражає літніх людей.
Щоб не захворіти, лікарі радять дотримуватися 6 простих правил – не контактувати із хворими, мити руки, висипатися вдосталь та інших.