В Україні 10% бригад швидкої допомоги готуються реагувати на ядерну та хімічну загрози
В Україні 10% бригад екстреної медицини перелаштували на надання допомоги при хімічній, біологічній та ядерній небезпеці.
Про це заявив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв’ю "Дзеркалу тижня".
Йдеться про спеціально облаштовані бригади, які мають або антидоти, або костюми, або засоби індивідуального захисту для надання допомоги постраждалим в зоні ураження.
"Повністю бути готовими, наприклад, до застосування зброї масового ураження, майже неможливо. Зараз ми більше фокусуємось на тому, щоб підготувати систему, аби вона могла швидко виявляти будь-які ризики", – каже він.
Фото: kaninstudio/Depositphotos |
Зокрема в низці регіонів уже пройшли тренінги для регіональних фахівців щодо дозиметрії і радіаційного захисту. Основна функція таких фахівців – забезпечити ефективне реагування в області.
[L]
Кузін розповів, що у Дніпрі були проведені навчання, під час яких відпрацьовували евакуацію населення у випадку аварійної ситуації на Запорізькій АЕС.
Він також зазначив, що наразі кожна громада встановлює свої схеми оповіщення населення – від гучномовців до дворових чатів або оголошень.
Кузін порадив жителям прифронтових або окупованих територій звернутися до місцевої влади і з’ясувати, який саме тип інформування там працює.
Нагадємо, ми писали про те, що потрібно мати вдома, аби захиститися від радіації.
Читайте також: Ядерна небезпека: що робити у разі вибуху та чи врятує йод при радіації. ПОДКАСТ