Науковці створили новий метод діагностики раку простати, який знаходить приховані метастази

Анна Коваленко — 4 січня, 12:23
Науковці створили новий метод діагностики раку простати, який знаходить приховані метастази
Автори дослідження вважають, що новий метод може стати першим способом діагностики раку простати
Фото: Vergani_Fotografia/Getty Images

Науковці з'ясували, що майже половина пацієнтів (46%), яким діагностували рак простати, що не виходить за межі передміхурової залози, насправді мають приховані метастази.

Вчені створили метод, за допомогою якого можна виявити поширення пухлинних клітин і потенційно покращити результати лікування онкохворих.

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в JAMA Network Open, пише MedicalXpress.

Науковці виявили, що традиційні способи діагностики раку передміхурової залози високого ризику можуть недооцінювати розвиток захворювання.

Натомість встановити наявність раніше невиявлених метастазів може розширена томографія під назвою PSMA-PET.

РЕКЛАМА:

Ця передова технологія візуалізації відіграє вирішальну роль у визначенні стадії раку простати. На відміну від звичайний зображень, PSMA-PET надає не лише інформацію про анатомічні деталі, а й біологічну активність раку. Такий підхід здатний значно підвищити точність визначення стадії онкології.

"Наше дослідження демонструє критичну роль PSMA-PET у точному визначенні стадії раку передміхурової залози, що може суттєво вплинути на рішення та результати лікування", – сказав провідний автор дослідження, доктор Джеремі Кале.

Ефективність нової технології команда науковців випробувала під час ретроспективного перехресного дослідження. Вчені перевірили метод на 182 пацієнтах, яким раніше діагностували рак простати, який, як вважали, обмежувався передміхуровою залозою.

За допомогою PSMA-PET дослідники виявили метастази в 46% пацієнтів, в яких не змогли встановити ознаки поширення раку за допомогою традиційних методів діагностики.

За підрахунками вчених, у 24% випадків у пацієнтів було понад п'ять зон ураження, які не вдалося діагностувати під час звичайних досліджень.

"Ми передбачали, що PSMA-PET виявить більше підозрілих знахідок порівняно зі звичайним методом візуалізації. Однак було інформативно виявити таку велику кількість метастатичних вогнищ у чітко визначеній групі пацієнтів, яка мала включати лише хворих без метастазів", – сказав співавтор дослідження, доктор Андрієн Хольцгрев.

На думку авторів, діагностика PSMA-PET розширює коло можливих підходів до лікування деяких пацієнтів, що потенційно позитивно вплине на їхнє виживання.

Водночас вчені продовжують вивчати можливості PSMA-PET та його переваги над іншими інструменти, аби впевнено рекомендувати його як перший метод діагностики стадії раку передміхурової залози.

"У нас є вагомі підстави припускати, що спершу корисно покладатися на результати PSMA-PET. Для того, щоб стверджувати про перевагу PSMA-PET, знадобиться більше високоякісних проспективних даних.

Проте ми впевнені, що PSMA-PET продовжить покращувати визначення стадії раку передміхурової залози та спрямовуватиме персоналізоване лікування", – вважає Андрієн Хольцгрев.

Раніше науковці розробити новий метод лікування раку простати, який не провокує появи нових онкологічних клітин.

Реклама:

Головне сьогодні