Все на захист від раку молочної залози – філософія успіху "Інституту онкології Басельга"

Усі нові методи раннього виявлення раку молочної залози, застосування досягнень у галузі фармакології та імунології, а також персоналізоване лікування пацієнтів дозволяє досягти величезних успіхів у боротьбі з раком молочної залози, який, на певному етапі, може виникнути у третини всього жіночого населення.

Тільки в Україні щоденно рак молочної залози діагностується у 50 українок і щомісячно забирає життя близько 750 жінок. Захворювання на рак молочної залози зростає, а вік жінок, яких спіткає дана недуга, зменшується.

Лікар Хав’єр Кортес – Голова Програми по боротьбі з раком молочних залоз Інституту онкології Басельга вважає, що у більшості випадків, крім особливо термінових, головне те, що рак потрібно лікувати не терміново, а правильно з самого початку курсу лікування.

З його точки зору, це поширюється на наступні дві речі: з одного боку, мета гарного лікаря - довести до пацієнта всю абсолютно точну інформацію про стан його здоров'я і можливі наслідки.

З іншого боку, пацієнт також повинен докладати максимум зусиль, а саме: консультуватися з лікарем щодо ходу та порядку його лікування, виконувати всі медичні приписи і рекомендації і навіть просити другу або третю думку лікаря.

ВІДЕО ДНЯ

Єдиним правильним вибором у лікуванні раку молочної залози є міждисциплінарний підхід. "Пацієнтка з раком досить (навіть в хороших європейських центрах) часто потрапляє в руки хірурга, який потім переправляє її до онколога або радіолога", - розповідає всесвітньовідомий онколог Кортес.

Так не повинно бути. Потрібна єдина команда, причому з кращих спеціаластів. Тільки тоді можна гарантувати, що пацієнтка отримала найкраще лікування в той самий момент, коли це мало бути зроблено! У багатьох випадках не можна починати з операції, а спочатку потрібно провести хіміотерапію, і навпаки.

Тому, перед тим як лікувати хвору, ми збираємося всією медичною командою та ретельно аналізуємо майбутні кроки. Це елемент відомої "барселонської моделі".

Майбутнє онкології пов'язано з двома найважливішими речами: індивідуалізацією і персоналізацією лікування.

"Мова йде про абсолютно усі форми та види раку, - говорить лікар Кортес. - Під індивідуалізацією я маю на увазі, що кожен підтип пухлини, в залежності від своєї молекулярної природи та наявності тих чи інших білків, повинен лікуватися по-різному. Тобто протоколи – це добре, але стратегія в кожному випадку має бути абсолютно індивідуальною! Щодо персоналізації лікування - це ставка на індивідуальні особливості кожного окремого пацієнта. Як вже зрозуміло, лікування раку молочної залози в Інституті онкології Басельга не можна назвати "шаблонним".

Використовується інтраопераційна радіотерапія і сучасні технології радіотерапії з модульованою інтенсивністю, що дозволяє зменшити поле опромінення, запобігти ураженню здорових органів і зменшити час опромінення.

При оперативному лікуванні тут прагнуть зберегти молочну залозу, а при неможливості цього, роблять негайну реконструкцію після мастектомії. Хіміотерапія призначається на основі біомолекулярних характеристик пухлини. При цьому використовуються менш токсичні і більш ефективні сучасні препарати.

До речі, більша частина ліків для лікування раку молочної залози, апробованих Загальноєвропейським агентством, була розроблена саме каталонськими онкологами. За останні 5 років Загальноєвропейське агентство з лікарських засобів апробувало 4 нових препарати і три з них – лікаря Кортеса.

"Саме персоналізація терапії дозволила нам ефективно використовувати найбільш прогресивний вид лікування - таргетну терапію, - продовжує лікар-дослідник. - Під час такого лікування моноклональні антитіла прикріплюються до рецепторів ракових клітин і блокують їх. Наразі це найефективніший метод для лікування раку молочної залози з метастазами. Але майбутнє все-таки за імунотерапією…"

У стінах Інституту онкології Басельга застосовують ще один прогресивний підхід – використовують новітні препарати, які ще не пройшли апробацію в Загальноєвропейському агентстві, але, наприклад, вже апробовані американським Управлінням з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів (FDA).

Цей практичний підхід орієнтований на ефективну допомогу пацієнтові.

"Якщо ми знаємо, що певний препарат дійсно працює, але поки не пройшов європейську апробацію, то вважаємо злочином не використовувати його через нашу європейську бюрократію, - наголошує лікар Басельга. - У нас укладені спеціальні угоди, які дозволяють нам наступного дня після появи препарату в Штатах використовувати його в Барселоні."

Деяким жінкам ця можливість допомагає значно продовжити життя. Шеф Інституту Хосе Басельга є одним з провідних світових борців за право онкологічних пацієнтів на швидке використання всіх новітніх засобів, і завдяки його зусиллям час проходження апробації як в США, так і в Європі значно скоротився.

Лікар Кортес також закликає пацієнта до пильності і просить його стежити за станом свого здоров'я, тим самим запобігаючи можливій появі раку як такого, стверджуючи наступне: "Раку грудей як такого не існує, тому що ми не знаємо першопричини появи цієї хвороби, ми тільки знаємо, що є моменти, які можуть вплинути як на його появу, так і на хід його зникнення, наприклад, зміна звичного способу життя.

Доктор Басельга стверджує, що навіть зі зміною способу життя появі пухлин можна запобігти шляхом відмови від куріння, дієтою, потрібно вести здоровий спосіб життя, не зловживати алкоголем, не зловживати сонячними променями та інше. І якщо дотримуватися цих порад, можна знизити ризик появи пухлин до 40%.

Реклама:

Головне сьогодні