Новачкам і не тільки: Як знайти роботу в ІТ- сфері?

— 10 березня 2021, 13:50

Робота в ІТ завжди була однією з найперспективніших. Щороку є все більше охочих увійти в цю сферу, та почати успішну кар’єру з високим доходом і відмінними перспективами.

Ще б пак, адже реалізуватися в області інформаційних технологій - означає мати шанс співпрацювати з іноземними замовниками, виконувати свою роботу на умовах фрілансу без прив’язки до конкретного місця і, звісно ж, отримувати зарплату вищу від середньої по Україні. Проте, далеко не всі випускники профільних вузів можуть похвалитися вдалою кар’єрою. Багато хто елементарно не знає, де шукати потрібні вакансії.

Точки входу в ІТ або де можна знайти потрібні вакансії?

Насправді варіантів чимало. Наразі мова виключно про спеціалістів з технічною освітою, котрі претендують на посаду програміста, тестувальника чи розробника. І ось де такі фахівці можуть пошукати пропозиції:

  1. Біржі фрілансу. На вибір українські та іноземні біржі, адже ІТ-фахівець не зобов’язаний шукати роботу з прив’язкою до свого місця проживання. Такі біржі користуються справді хорошою популярністю, і якщо не вдасться знайти постійну роботу, то принаймні короткочасні проекти точно. А це хороший досвід.
  2. Сайти ІТ-компаній. Практично безпрограшний варіант для тих, хто хоче знайти постійну роботу. В Україні прикладом такої компанії є SoftServe. На їхньому сайті присутня рубрика "Вакансії" де зібрано десятки перевірених та актуальних пропозицій.
  3. Курси в ІТ-компаніях з перспективою стажування і подальшої роботи. Багато IT-компаній пропонують навчання, курси, стажування, а кращі випускники, звісно, отримують пропозицію з працевлаштування.
  4. Сайти з пошуку роботи. Різнопрофільні платформи, на котрих зібрані пропозиції від роботодавців з усіх сфер також можуть містити влучні вакансії у галузі ІТ. Щоправда, моніторити їх потрібно досить часто, адже конкуренція серед шукачів надвисока.
  5. Участь в стартапах. Долучитися до роботи над чиїмось стартапомце чудовий стартовий шанс здобути досвід та більше дізнатися про нюанси галузі.
  6. "Сарафанне радіо". Зрештою, як і в будь-якій сфері, в ІТ теж можна знайти роботу за рекомендаціями знайомих.

Крім пошуку пропозицій слід не забувати й про власне просування. Для ІТ-спеціаліста важливо заявити про себе у соціальних мережах та на профільних платформах.

Просування ІТ- спеціаліста в Інтернеті: що треба знати?

На старті кар’єри і тим паче на подальших етапах, - важливо вміти правильно про себе заявити. Для цього сьогодні існують безліч соціальних мереж та профільних платформ, на котрих реєструються представники ІТ-сфери. Ось деякі з цих сайтів:

  • LinkedIn. Це соціальна мережа орієнтована на пошук ділових пропозицій та співпраці. На цій платформі можна додати власне резюме, де є можливість вказати свій досвід та освіту. Мережа дозволяє розміщувати вакансії, є функція рекомендацій та групи за інтересами.

  • DOU. Український сайт зорієнтований виключно на фахівців ІТ сфери. Тут можна прочитати всі останні новини, що стосуються інформаційних технологій, переглянути актуальні вакансії та завести нових знайомих, що вже працюють або лише шукають роботу в галузі.

  • Facebook. Всім відома соціальна мережа, в котрій також є профільні групи, де про себе не буде зайвим заявити.

І не варто забувати, що ІТ - це не лише технічні спеціальності, а й широкий вибір інших вакансій, зорієнтованих на широке коло спеціалістів.

Головне сьогодні