Українська мережа шкіл Фонду "Реал Мадриду" стала найкращою в світі

Українська мережа шкіл Фонду Реал Мадриду стала найкращою в світі

Понад 800 дітей із соціально незахищених родин навчаються у соціально-спортивних школах Фонду "Реал Мадрид" у нашій країні. Завдяки зусиллям громадської організації "Епіцентр дітям" українська мережа шкіл визнана найбільшою та найкращою в світі. Долі дітей, які стали учасниками проєкту вражають.

Соціально-спортивні школи мадридського клубу опікуються дітьми із соціально незахищених родин у 80 країнах. Єдиною країною в світі, яка отримала від Фонду "Реал Мадрид" статус стратегічного партнера та право відкрити не одну, а цілих чотири школи, стала Україна. Відбулось це завдяки ГО "Епіцентр дітям" та компанії "Епіцентр" фінансового партнера проєкту.

Київська школа стала вже четвертою в мережі після Тернополя, Хмельниччини та Київщини. Робота над пошуком дітей в столичну школу "Реалу" почалася ще рік тому. Охочих потрапити було безліч. Проте Фонд опікується виключно тими дітьми, які найбільше потребують підтримки це сироти, напівсироти, діти з малозабезпечених сімей тощо. Навчання, форма, харчування та спортивний інвентар надаються вихованцям абсолютно безкоштовно.

Олександр та Тарас Герега з вихованцями школи Фонду "Реал Мадрид

"Ми постійно отримуємо з усіх куточків України запити з проханням відкрити подібний проєкт в їхньому регіоні. І це підтвердження того, що наша справа потрібна й важлива. Розуміючи значення проєкту для дітей, зупинятися на досягнутому ми точно не збираємося", наголошує віцепрезидент ГО "Епіцентр – дітям" Тарас Герега.

Окрім футболу та баскетболу, діти займаються з психологом та вивчають англійську.

"Перші заняття з психологом були дуже важкі. У дітей був спротив, мовляв, нащо це нам! А зараз усе навпаки це одне з найцікавіших занять, на яких діти із задовленням пізнають себе і один одного", розповідає Богдана Сніцар, координатор київської школи.

Мріяти. Грати. По-справжньому

Антон завжди мріяв стати баскетболістом

Тісно здружитися з вихованцями школи Фонду "Реал Мадрид" Антону Бондару вдалося саме на заняттях із психології. У свої 14 років йому довелось змінити пять шкіл. Родина в 2014 році була змушена переїхати зі Сходу України. А далі - часта зміна міст, шкіл і пошук нових друзів... Сьогодні сім'я осіла в Києві, а школа ФРМ допомогла знайти товаришів зі спільними інтересами. Хлопець у захваті від того, що відвідує школу, в якій вчаться не заради оцінок, а заради заохочення, якою є гра.

"Нам видали круту футбольну форму, і я відчуваю, що ми справжнісінька футбольна команда!", каже він.

Хлопець завжди мріяв займатися баскетболом, але від природи має невисокий зріст. Через це, прийшовши до школи, хлопчик сумнівався у своїх можливостях на баскетбольній секції і навіть відмовлявся від неї на користь футболу. Проте психолог і куратор школи ФРМ переконали Антона спробувати свої сили відразу в двох видах спорту.

Хлопець майже рік займався у двох секціях і тепер впевнено зробив вибір на користь баскетболу, в який він просто закоханий. Але й з футболом Антон не планує прощатися, адже завжди радий поганяти м'яча з друзями.

"Раніше ми просто грали в м'яча з хлопцями. А після того, як я почав ходити до школи "Реал Мадрид" і дізнаватися правила футболу, я почав вчити своїх друзів грати по-справжньому. Тепер стало цікавіше, бо ми граємо як дорослі!".

Усі здобутки в рамочку!

Дмитро і Даня пишаються своїми досягненнями в школі Фонду "Реал Мадрид"

Десятирічний Дмитро Білявський та 14-літній Даня Дюкар з одного дитячого будинку сімейного типу. Дмитро круглий сирота, а Даня без батьківського піклування.

"Так склалося, що коли ми з ними познайомилися, це вже були дорослі сформовані діти. І, на жаль, дуже не впевнені в собі", пригадує Тетяна Ільницька, опікунка хлопців.

Для того, аби допомогти їм подолати внутрішні бар'єри, вибудувані багаторічними складними життєвими обставинами, опікуни зверталися до спеціалістів та всіляко підтримували хлопців. "Коли хлопці грали у дворі в футбол, і в них не виходило, вони злилися самі на себе. Ми, звичайно, запевняли, що вони найкращі, але діти думали, що ми так кажемо, бо любимо їх, заспокоюємо", розповідає Тетяна.

Дмитро Білявський та Даня Дюкар в сімейному колі

Все змінилось, коли Дмитро почав приносити додому "браслети успіху", які дають у школі Фонду за певні здобутки. Хлопець розумів, що такий браслет є в небагатьох, а це справжній доказ, що в нього все вдається!

У Дані, навпаки, були проблеми з дисципліною, а тому він отримав лише один браслет за весь навчальний рік. Однак на останньому турнірі Даня відіграв на позиції нападника всі ігри без жодної заміни. Коли хлопець спитав у тренера, чому той його жодного разу не замінив, то почув просту відповідь: "Тому що ти незамінний на полі!". Що може додати більше впевненості, ніж таке визнання наставника?

"Всі дипломи, всі нагороди ми ставимо в рамочки. А коли хлопці засмучуються, я їм показую їхні відзнаки та нагадую, що в них є здобутки", — каже Тетяна.

Після кожної гри у школі ФРМ відбувається невеличке засідання: діти збираються разом і розбирають матч по пунктах. Чому одна команда перемогла, а інша програла? Чого бракувало тим чи іншим? Тут виховують не просто спортсменів, а культурних, освічених людей, переконані батьки.

"Після навчання діти завжди приходять захоплені. Працюють на команду, радіють, коли вдається навчитися чогось нового. У них у команді також грають дівчата. І всі їх підтримують. Немає такого, як буває часто в суспільстві, що ти жінка, а значить слабша. Вони завжди підтримують дівчат, коли ті на полі", — ділиться враженнями Тетяна.

У бій ідуть дівчата

Справжні лідерки грають у футбол. Історія Ангеліни Кудієнко

У київській школі Фонду зараз навчається 35 дівчаток. Спочатку всі вони до футболу ставилися дуже скептично. Були переконані у футбол грають тільки хлопці. За місяць випробувального терміну жодна дівчинка не відмовилась продовжувати заняття.

Ангеліна Кудієнко

13-річна Ангеліна родом із Білорусі. Після того, як її батьки трагічно загинули, дівчинка у віці 7 років переїхала до Києва, де проживає з бабусею та дідусем. До того, як прийти в школу ФРМ, дівчинка п'ять років співала в хорі. Одного дня їй запропонували займатися футболом. Попри захват прийомних батьків, дівчинку обурила така перспектива. "Який футбол? Це складно і нецікаво. На перших заняттях мені сподобались розминки і тренери, а згодом я дійсно полюбила футбол", пригадує Ангеліна. Бабуся дівчинки розповідає, що попри нелегку долю, Ангеліна завжди демонструвала лідерські якості. У школі ФРМ вони ще більше розкрились.

"Звичайно, ми розуміємо, що Ангеліна не стане футболістом, хоча фізична підготовка в школі ФРМ дуже хороша. Але школа дає зовсім інше. Тут абсолютно різні діти: і з багатодітних сімей, і відмінники, і проблемні діти. Чудово, що такі різні, на перший погляд, діти, можуть бути друзями і розвиватися разом. Коли вони грають, вони всі рівні. Дівчата не шкодують хлопчиків, а хлопчики не поступаються дівчаткам", каже бабуся Ангеліни, Анжела Батвеловська.

"Ми зустрічаємо їх розгубленими та невпевненими, а вже за рік бачимо сміливих та життєрадісних дітей. Ми стали не просто школою, ми стали командою, лігою однодумців, родиною. І саме завдяки неймовірному духу лідерства, який ми перейняли від "Реалу", ми змогли за такий короткий час досягти неймовірних результатів", говорить Тарас Герега.

Нові горизонти

На офіційному відкритті нового тренувального поля компанія "Епіцентр" та громадська організація "Епіцентр дітям" отримали спеціальну нагороду від представників Фонду за взірцевий та високопрофесійний розвиток мережі шкіл в Україні.

"Епіцентр дітям" є одним з найвагоміших локальних партнерів, які співпрацюють з Фондом "Реал Мадрид", відзначаючись високим професіоналізмом в організації, відданістю та відповідальністю всіх членів команди, креативним та екстраординарним підходом у втіленні проєктів та завдань, високопрофесійним рівнем комунікації з представниками Фонду та загалом бездоганною структурою і підходом до реалізації завдань", зазначила директорка з питань розвитку міжнародного напрямку Фонду Роса Хіменез.

На урочисте відкриття приїхали й всесвітньо відомі футболісти представники клубу: бразилець Роберто Карлос, почесний амбасадор Фонду "Реал Мадрид", португалець Луїш Фіго, колумбієць Едвін Конго та іспанський нападник Хосе Еміліо Амавіска.

Завдяки стратегічному партнерству між ГО "Епіцентр дітям" та Фондом "Реалу" в українських школах навчається не 100 дітей, як школах по всьому світу, а понад 200 дітей у кожному з чотирьох регіонів. У цілому понад 800 діток! Досягти цього вдалося завдяки тому, що в кожному регіоні було відкрито по три тренувальні локації на базі загальноосвітніх шкіл. Так, київська школа почала роботу в Українському колежі ім. В. О. Сухомлинського № 272 Дніпровського району. Також школа працює на базі двох інших київських навчальних закладів - в загальноосвітніх школах № 62 Дарницького району та № 243 Подільського району. Загалом соціально-спортивні школи працюють в 4 регіонах на базі 13 учбових закладів.

Олександр Герега, співзасновник компанії "Епіцентр"

"Сміливо можу сказати, що школи Фонду "Реал Мадрид" проєкт, яким держава Україна може пишатися. І відзнака, яку ми отримали чергове тому підтвердження. Україна єдина країна у світі, яка отримала статус стратегічного партнера Фонду "Реал Мадрид". І сьогодні ми найбільша та, за визнанням наших партнерів, найкраща школа", підсумовує Олександр Герега, співзасновник компанії "Епіцентр", фінансового партнера проєкту в Україні.

Головне сьогодні