Не лише бронік і берці, а й медичний супровід: як компанія "Інтерпайп" підтримує своїх на фронті

Не лише бронік і берці, а й медичний супровід: як компанія Інтерпайп підтримує своїх на фронті

Міністерство оборони днями повідомило, що запроваджує службу супроводу військовослужбовців – інституцію, яка допомагатиме військовим та їхнім родинам розв’язувати питання медичної, психологічної, юридичної та соціально-побутової підтримки. Проєкт із підготовки стартував у 10 бойових бригадах.

У Міноборони кажуть, що беруть приклад із патронатних служб, які були неофіційно створені при військових частинах: їх досвід позитивний.

Такі патронатні служби з величезним багажем знань, накопиченим за роки війни, насправді існують не тільки при армійських формуваннях, а й на великих підприємствах, де мобілізована велика кількість працівників. Наприклад, в "Інтерпайп" Віктора Пінчука.

У цій компанії працює дев’ять з половиною тисяч українців. З них наразі у лавах ЗСУ, ТрО та Нацгвардії понад 1000 людей. Кожен – під опікою Штабу, який стихійно запрацював в "Інтерпайп" у день повномасштабного вторгнення, а нині перетворився на повноцінний структурний підрозділ компанії. За три роки великої війни його функції змінилися. На початку головним завданням було одягти мобілізованого: каска, бронік, берці, тактичний одяг. Нині поле діяльності значно ширше: сюди входить медичний супровід бійців на фронті, лікування в разі поранень, психологічна реабілітація, відновлення ветеранів і не тільки.

СПОРЯДИТИ І ПІДТРИМУВАТИ СТАН ЗДОРОВ’Я

РЕКЛАМА:

33-річного машиніста крана Олексія Кусика мобілізували в перший день великої війни. Спочатку він служив у Дніпрі, згодом перевели у бойовий підрозділ. Воював біля Кремінної на Луганщині, де був поранений в ногу та хребет.

"Інтерпайп" допомагає мені з перших днів мобілізації. Вони телефонували постійно. Кожного сезону передавали тактичне взуття, одяг та іншу амуніцію, придбали рюкзак, бронежилет, забезпечили тактичними аптечками. Коли я отримав поранення, компанія надіслала знеболювальні та інші препарати, яких не можна було безкоштовно отримати в лікарні, допомогли оформити документи в частині, навідували в лікарні", – розповідає Олексій.
Олексій Кусик

Такмед індивідуального користування: турнікети, бандажі, кровоспинні засоби. Стандартизовані аптечки з базовими ліками. Спеціалізовані медичні рюкзаки для співробітників-парамедиків. Ось первинний медичний набір, яким "Інтерпайп" забезпечує своїх бійців. Якщо на фронті загострюються хронічні хвороби, компанія надсилає індивідуальні ліки й запроваджує постійне медичне консультування.

"Якщо у людини хвора спина, то для нього компанія купує бронежилет з керамічними пластинами. Якщо алергія – йому відправляють антигістамінні. До кожного індивідуальний підхід", – розповідає Людмила Новак, директорка з комунікацій "Інтерпайп", яка координує напрям допомоги військовим.
Робота штабу

У Штабі допомоги мобілізованим і демобілізованим компанії "Інтерпайп" нині працює 5 координаторів. Кожен опікується понад 200 бійцями: знає про їх потреби, психологічний стан, здоров’я, провідує в лікарнях, допомагає з документами. В будь-який час доби менеджери патронатної служби передають інформацію про пораненого чи хворого директорці корпоративної поліклініки "Інтерпайп" Тетяні Каптєловій.

"Я особисто контактую з хлопцями, допомагаю організаційно, складні випадки обговорюю з колегами, спілкуюся з військовими лікарями, які ведуть наших мобілізованих працівників. Закуповуємо і передаємо ліки. Ми супроводжуємо військових під час служби й прискіпливо стежимо за їх здоров’ям, бо після демобілізації відновлювати їх стан часто буває пізно", – розповідає Тетяна Каптєлова.

ВИЛІКУВАТИ ПІСЛЯ ПОРАНЕННЯ

Тетяна та В’ячеслав Міщенки працювали в "Інтерпайпі" разом. Чоловік – слюсар-ремонтник, з початку повномасштабної війни воював з позивним Кочегар на Донецькому напрямку. Торік навесні В’ячеслав підірвався на міні. Авто розірвало повністю. Чоловік вижив лише дивом.

Тетяна та В'ячеслав Міщенки
У Львові чоловіку зробили пересадку шкіри на животі, руці та нозі. Лікування було безкоштовним, а деякі ліки потрібно було докупляти. Цими медикаментами нас забезпечувала компанія", – розповідає дружина Тетяна.

Тетяна, яка сама має онкологічне захворювання, змушена була весь час розриватися між Львовом і Дніпром. Завод покрив усі витрати. В’ячеслав після одужання повернувся на фронт.

За законом військових оперують тільки в спеціалізованих закладах. "Інтерпайп" же забезпечує комплексний медичний супровід. Керівниця поліклініки особисто веде всіх поранених співробітників, консультуючи їх та передаючи потрібні ліки. Також військові отримують і різні типи медтехніки: крісла колісні, милиці, ортези, адаптивний одяг. Якщо військовий маломобільний після поранення, а треба з’явитися в частину чи пройти ВЛК, "Інтерпайп" організовує трансфер, супроводжує в лікарнях.

Якщо поранення серйозні, "Інтерпайп" допомагає з реабілітацією в національній мережі реабілітаційних центрів RECOVERY, заснованих Віктором та Оленою Пінчуками в межах партнерства державного і приватного сектора. Тут є найсучасніше медичне обладнання, а лікарі додатково навчаються працювати з ветеранами.

Микола Приходько в RECOVERY

Микола Приходько працює в "Інтерпайпі" понад 25 років. Мобілізували чоловіка на початку повномасштабної війни, у березні 2022-го. Під час мінометного обстрілу Микола отримав важке поранення руки. Операцію зробили в Ужгороді.

"Після операції до мене зателефонувала головна лікарка поліклініки Тетяна Каптєлова і запропонувала реабілітацію у RECOVERY. Там я пройшов два курси по 14 днів. Потім була ще одна операція. Зараз зап’ястя піднімається-опускається, що вже є прогресом", – каже ветеран.

ЗАБЕЗПЕЧИТИ МЕДИЧНИЙ І ПСИХОЛОГІЧНИЙ ДОГЛЯД ВЕТЕРАНІВ

Микола Приходько після пройденої реабілітації знову влаштувався на завод. Тепер працює кур’єром. Олексій Кусик уже не може працювати машиністом крана. Проте компанія запропонувала йому посаду диспетчера. На цьому Олексій не зупиняється і найближчим часом планує вчитися професії оператора сучасних верстатів. Компанія адаптує для цього робоче місце.

Кожного ветерана "Інтерпайп" намагається не просто забезпечити роботою, а відновити максимально.

Наразі в компанії працює понад 165 ветеранів. Причини демобілізації різні, але майже всі ветерани потребують медичної допомоги. Тож перше, що чекатиме їх в "Інтерпайпі" – це медкомісія. Фактично це повне медичне обстеження на базі корпоративної поліклініки: аналізи, УЗД, гастроскопія, консультації профільних лікарів – травматолога, уролога, кардіолога, ендокринолога. У корпоративній поліклініці є денний стаціонар, де ветерани можуть лікуватися коштом компанії. У клініці також є фізіотерапевтичне відділення, зал ЛФК та масажу. Кожні 6 місяців після виходу на роботу компанія пропонує демобілізованим пройти поглиблену медкомісію повторно.

Робота поліклініки

Але окрім фізичної діагностики, дуже важливою є психологічна, а іноді й психіатрична діагностика ветеранів. Щоб вчасно помітити симптоми депресії чи посттравматичного синдрому, які нерідко трапляються у людей, що пережили досвід війни.

"Інтерпайп" провів опитування і зрозумів, що потрібно робити не тільки великі, а й маленькі заходи для ветеранів. Так були започатковані зустрічі на вихідних для невеликих груп по 7–8 ветеранів і їхніх родин – рибалка, екскурсії, коні. На таких зустрічах ветерани знайомляться між собою і проговорюють наболіле.

Володимир Мєдвєдєв, який до війни працював штабелювальником на трубному виробництві, а після поранення повернувся на завод на іншу посаду, регулярно ходить на такі ветеранські зустрічі.

"Завжди, як маю змогу, я пишу своїй координаторці, що хочу відвідати подію і долучаюся до заходів, які для нас організовують. Я вважаю, що компанії «Інтерпайп» можна пам’ятник золотий поставити через те, що вони так тримаються за військових та допомагають нам", – каже Володимир.
Фото з ветеранської зустрічі
"Вся країна – бізнес, соціальна сфера, суспільство – зараз на початку шляху адаптації ветеранів. Щоразу в нашій роботі щось додається, змінюється, залежно від потреб демобілізованих. Медична реабілітація на базі корпоративної поліклініки, менторські зустрічі, зустрічі в малих групах на вихідних для психоемоційного розвантаження ветеранів – це те, що ми робимо зараз. Бачимо, як змінюються люди, й тому це позитивний досвід адаптації, яким ми готові ділитися з іншими", – резюмує Людмила Новак, директорка з комунікацій та очільниця напряму роботи з підтримки військових "Інтерпайпу".
Реклама: