Свірж-2009. Пропало всьо

Міжнародний етнофестиваль "Свірж-2009" мав відбутися у період з 31 липня по 2 серпня поблизу селища Свірж, що на Львівщині. Учасникам пропонувалося поселитися у наметовому містечку і протягом трьох днів співати, танцювати і розважатися. Однак фестиваль несподівано завершився наступного дня після початку.

Як з'ясувала "Українська правда. Життя", організатори не залучили потужних інвесторів до його проведення, обмежившись низкою невеличких компаній у якості спонсорів. Вони сподівалися перекрити свої витрати завдяки продажу квитків, але "процес не пішов"...

Від самого початку впадала в око непрофесійна організація фестивалю. Із заявлених зручностей працювали лише біотуалети, та й ті не чистилися. Обіцяний душ являв собою великий намет, де кожен мав обливатися водою з власної посуди (у чоловічому душі цю функцію виконував мужик з відром), а похідної кухні взагалі не було.

"Що ж це таке? Хай або виконують, або не обіцяють", - обурювалася дівчина з сусіднього намету.

[L]Утім, всім цим гігієнічним неприємностям можна було зарадити, навівши "корупційні зв'язки" з місцевими селянами. І навіть якщо це не вдавалося - народ все одно згоден був терпіти все заради улюблених виконавців.

"Мені здається, що це вперше, коли організатори не хочуть фестивалю", - з легким роздратуванням у голосі казала Ніно Катамадзе, яка у перший день близько півтори години намагалася налаштувати апаратуру.

"Я вас дуже сильно кохаю", - говорила співачка годиною пізніше, після того, як шалена віддача глядачів підняла їй настрій.

"Хочу пельменчиків зі сметанкою. Квитка додому не купили - так хоч сметанки дайте....О, корівка пішла!", - остаточно розвеселилася Ніно після виступу.

"Хочу пельменчика зі сметанкою...."
Загалом перший день фестивалю відбувся без ексцесів. Програми на усіх сценах пройшли в повному обсязі, хоча музиканти дуже довго налаштовували апаратуру і за сценою тихо матюкалися на погану організацію. Однак на другий день все стало ще гірше.

Ще зранку з наметового містечка було видно, що навколо головної сцени почалася нехарактерна для білого дня метушня. Судячи з дій технічних працівників, вони розбирали сцену, в той час як за програмою вона повинна була працювати ще 2 дні (там мали виступати, зокрема, Zdob zi Zdub та Цезарія Евора, заради яких до Свіржа приїхали більшість українців і багато європейців).

Коли ж перед сценою почали збиратися схвильовані мешканці наметів, керівник компанії з технічного забезпечення фестивалю Богдан Дзінько пояснив, що відбувається.

"Організатори не заплатили за встановлення сцен та апаратури, збитки нашої компанії складають близько 1 мільйона гривень. Тому ми демонтуємо обладнання", - заявив він

"Жодних концертів, я думаю, також не буде. Бо, наскільки я знаю, з артистами теж ніхто не розплатився", - пояснив Дзінько.

Він ще на день залишив у робочому стані фольк-сцену на той випадок, якщо музиканти погодяться виступати безкоштовно. У суботу на ній все ж таки зіграли кілька українських колективів, всесвітньо відомий гітарист Енвер Ізмайлов та молдавани Zdob si Zdub.

На "Здоб ші Здуб" чекали
Приблизно о 8 вечора цього ж дня на сцені з'явилася координатор фестивалю Арміне Габріелян, яку ніхто не міг знайти з самого ранку (керівник продюсерської компанії "Габрі", яка виступила організатором дійства). Під свист публіки вона повідомила, що фестиваль припиняє роботу через нестачу фінансування.

"Ми розраховували на 30 тисяч відвідувачів, а приїхало лише 5 тисяч. Фестиваль не окупився, так склалися обставини", - сказала вона.

Наметове містечко до вечора неділі поріділо на 20 відсотків
"Навіть не вибачилася", - обурювалися люди, - "про відшкодування грошей за квитки годі й думати".

За словами Габріелян, оргкомітет має вирішити, яким чином відшкодувати гроші відвідувачам, і вже лунала пропозиція " на виході видавати всім футболки та кашкети з символікою фестивалю". Але така компенсація просто смішна, бо місце у фан-зоні коштувало 250 гривень, у віп-зоні - 800, місця за намети та паркінг оплачувалися окремо. А ще смішніше те, що квитки продовжували продавати навіть тоді, коли банкрутство фетивалю було вже визнано офіційно.

Окрім того, у відшкодування віриться складно, враховуючи банкрутство фестивалю. Тим паче, що у підсумку виявилося - не розплатилися ні з компанією, яка встановлювала на сценах плазмові екрани, ні з постачальниками біотуалетів (саме тому їх і не чистили). А ще до вечора суботи кількість мешканців наметового містечка зменшилася приблизно на 20%. З охороною теж не розплатилися...

Усі фото автора

Реклама:

Головне сьогодні