Шість вузів встановили вищі вимоги до вступників. Найважче буде абітурієнтам Могилянки

— 11 березня 2009, 13:17

Такі результати дослідження, проведеного Громадянською мережею ОПОРА, - повідомляє Інформаційний центр незалежного оцінювання.

Як відомо, вже другий рік поспіль вступ до вищих закладів освіти можливий лише за наявності сертифікату зовнішнього незалежного оцінювання, при чому ВНЗ не мають права приймати до своїх лав абітурієнтів, що набрали менш ніж 124 бали за 200-бальною системою рейтингування (від 100 до 200).

При цьому абітурієнти мають можливість подавати свої документи до необмеженої кількості як власне закладів, так і факультетів та спеціальностей в одному закладі.

Через це у 2008 році громадські спостерігачі фіксували велике завантаження приймальних комісій. Аби уникнути цього 2009 року, рішенням Міністерства освіти і науки вищі начальні заклади отримали можливість, як йдеться у наказі МОН, "встановити більш високу кількість балів сертифікатів з профільних загальноосвітніх предметів, з якими абітурієнт допускається до участі у конкурсі щодо зарахування на навчання".

Більшість престижних вишів вирішили цим правом не користуватися. Такого висновку дійшли експерти громадянської мережі ОПОРА, які провели моніторинг правил прийому тридцяти кращих ВНЗ України за рейтингом ЮНЕСКО.

ВІДЕО ДНЯ

Виявилось, що лише шість із топової тридцятки підняли мінімальний бал вище 124-х.

Це Національний університет "Києво-Могилянська Академія" (4 місце рейтингу) - 180 балів на спеціальності "правознавство" та 150-160 балів на інші спеціальності

Київський національний університет ім. Тараса Шевченка (2 місце рейтингу) - від 140 до 160 (соціально-гуманітарні науки)

Київський політехнічний інститут (1 місце рейтингу) - 150

Національний аграрний університет (7 місце рейтингу) - 140-150 балів

Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана (18 місце рейтингу) - 140

Вінницький національний технічний університет (23 місце рейтингу) - 130-140.

На думку авторів дослідження, ВНЗ не скористалися правом підвищити мінімальний затребуваний бал з низки причин, передовсім, через прогнозовано меншу кількість цьогорічних абітурієнтів, що пов'язано з "демографічною ямою".

"Крім того, існують спеціальності з традиційно невисокою популярністю, де підвищувати прохідний бал означає погіршити й без того непривабливе становище. Нарешті, ВНЗ зацікавлені у фінансових вливаннях з боку майбутніх студентів, що є частиною цілком законного прибутку", - йдеться в результатах дослідження.

Нагадаємо, що цього року сесія зовнішнього незалежного оцінювання охопить 8 навчальних предметів та триватиме з 6 травня по 5 червня. Для участі в ньому Українським центром оцінювання якості освіти вже зареєстровано 454 156 випускників цього та минулого років.
Реклама:

Головне сьогодні