Бенедикт XVI опинився в центрі скандалу через презервативи

— 19 березня 2009, 10:59

В Африці живуть 67 % від загального числа ВІЛ-інфікованих у світі, від СНІДу на Чорному континенті померли вже 17 мільйонів людей.

Водночас, у своєму інтерв'ю, яке понтифік дав у літаку на шляху до Африки, він сказав: "СНІД не можна подолати за допомогою презервативів. Навпаки, вони лише погіршують проблему".

На думку Бенедикта XVI, єдиним шляхом боротьби із вірусом імунодефіциту є "духовне і людське оновлення".

З медичної точки зору, зауважує редакція The Times, заява понтифіка є "абсурдною і безвідповідальною"

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) одразу відреагувала на заяву Папи Бенедикта XVI.

"Ці некоректні заяви про презервативи і СНІД є небезпечними в умовах глобальної пандемії, яка вже вбила більше 20 мільйонів людей і вражає сьогодні щонайменше 42 мільйони", - цитує ВООЗ The Times.

В організації впевнені: правильне використання презервативів зменшує ризик захворіти СНІДом на 90%. З таким твердженням погоджуються і в ЮНІСЕФ.

"Дорослі та підлітки мають бути поінформовані про шляхи передачі вірусу, а також про те, як можна захиститися від СНІДу", - сказала виконавчий директор ЮНІСЕФ-Німеччина Реґіне Штахельгаус в інтерв'ю газеті Kölner Stadt-Anzeiger.

Благодійна організація Deutsche AIDS-Hilfe e.V (Німецьке об'єднання допомоги хворим на СНІД) у своїй заяві назвала позицію Папи безвідповідальною і зневажливою, з огляду на мільйони жителів Африки, вражених ВІЛ.

"Такими словами не можна донести до африканців послання надії, про яке каже Ватикан. Презервативи є невід'ємною частиною глобальних інформаційних кампаній із попередження інфекції. Гасло "Презервативи захищають від ВІЛ" довело свою дієвість завдяки своїй простоті. Ватикан не має права заважати проведенню кампаній із попередження ВІЛ/СНІД", - наголосив глава правління Deutsche AIDS-Hilfe Тімо Генн.

Позиція Папи викликає незгоду навіть серед католицького духовенства. Єпископ Гамбурга Ганс-Йохен Яшке в інтерв'ю тижневику Die Zeit висловився проти церковного табу на тему презервативів, пише "Німецька хвиля".

"Якщо хворі на СНІД живуть статевим життям, якщо деякі люди шукають багатьох сексуальних партнерів - ці люди мають захищати інших і самих себе", - наголосив священик.

Єпископ Яшке висловився на підтримку превентивного "методу АВС", який за підтримки держави і церкви впроваджується, зокрема, в Уганді.

Англійська абревіатура "АВС" розшифровується як "Стриманість, вірність партнеру та презерватив".

Критикуючи Бенедикта XVI-го, єпископ просить не забувати, що половина закладів по всьому світі, в яких надають допомогу хворим на СНІД, утримується зусиллями церкви. Половина церковних ініціатив припадає саме на католицьку церкву.

Нагадаємо, римо-католицька церква відкидає штучні методи планування родини. Ця позиція була чітко означена ще в енцикліці Пія XI Casti Connubii 1930 року. Сперечатися з даного приводу даремно: людина або приймає це навчання, або не приймає, зауважує The Times.

Реклама:

Головне сьогодні