З Берлінської стіни стерли поцілунок Брежнєва

26
31 березня 2009

Ліквідація графіті "Господи! Допоможи мені вижити серед цього смертного кохання" була проведена в рамках масштабної реставрації, присвяченої до 20-ої річниці зносу Берлінської стіни, повідомляє Lenta.ru з посиланням на Deutsche Welle.

Художник графіті Дмитро Врубель заявив, що був збентежений через знищення зображення. За його словами, видалення авторського малюнка є порушенням прав художників.

Керівництво художньої галереї East Side Gallery переконує, що вони попередили заздалегідь усіх художників про те, що їхні роботи можуть бути стерті під час реставрації.

Врубелю було запропоновано повернутися в Берлін і намалювати таке ж графіті. До того ж, галерея послала йому чек на 3 тисячі євро як компенсацію за видалення зі стіни його графіті.

Врубель зазначив, що мова йшла лише про незначні косметичні роботи. А щодо прохання повернутися і намалювати ще одне графіті художник повідомив, що це буде вже зовсім інша картина, що не має нічого спільного із знаменитим "поцілунком Брежнєва й Хонекера".

Про плани ремонту ділянки Берлінської стіни, що зберігся після її зносу в 1990 році, стало відомо в 2007 році. Реставратори при цьому запевнили громадськість, що всі графіті 1990 року, виконані 118 художниками з 22 країн, будуть збережені й поновлені за участю самих авторів малюнків.powered by lun.ua