У Німеччині заборонили вирощувати генетично модифіковану кукурудзу

— 15 квітня 2009, 09:23

Відповідний вердикт винесла у вісторок, 14 квітня міністр сільського господарства ФРН Ільзе Аіґнер, пише "Німецька хвиля".

За її словами, існують справедливі підстави для припущення, що це становить "небезпеку для довкілля". Ідеться головним чином про генетично модифікований сорт насіння MON 810 концерну Monsanto. Власне, це був досі єдиний дозволений у ФРН різновид.

Отрута для метеликів

Заборону на вирощування ухвалили після ознайомлення з результатами досліджень про ймовірні екологічні небезпеки генетично модифікованих сортів кукурудзи.

Зокрема свої дослідження надали Федеральне відомство захисту довкілля, Інститут Юліуса Кюна та Об'єднання промисловості екологічно чистих продуктів харчування.

Крім того, було розглянуто також звіт самого концерну-виробника Monsanto, в якому підприємство стверджує, що жодних небезпек не існує.

Переконливішими виявилися захисники довкілля. Річ у тім, що MON 810 виробляє отруту проти метеликів-шкідників. Екологи вбачають у цьому небезпеку також для інших тварин та комах, а також для ґрунту, в який може просочуватися шкідлива речовина.

"Гаряче" рішення

У Європейському союзі насіння сорту MON 810 дозволено для вирощування з комерційною метою з 1998 року, в Німеччині - з 2005-го. Попри брюссельську директиву заборона в окремих країнах-членах ЄС можлива.

До речі, Німеччина вже не перша країна в ЄС, де на генетично модифіковану кукурудзу накладено табу через її поки що не до кінця з'ясований вплив на довкілля.

Чи позиватиметься фірма-виробник Monsanto проти заборони в Німеччині, поки що невідомо.

У Німеччині цього року насінням MON 810 планувалося засадити територію в майже 3600 га, насамперед у східнонімецьких землях. Рішення про заборону було ухвалено, можна сказати, в останню хвилину перед початком засіву, який традиційно розпочинається в середині квітня.

Реклама:

Головне сьогодні