Сотні тисяч людей по всьому світі 17 квітня з’ясують, що стали канадцями. Відео

— 17 квітня 2009, 17:51

Справа в тому, що саме в цей день вступає в дію поправка до закону про громадянство, яка автоматично надасть канадське громадянство сотням тисячам тих, хто його позбувся у зв'язку з набуттям нового громадянства.

Канадцями автоматично стануть і їхні діти, пише The Wall Street Journal.

В уряді Канади не знають точно, про яку кількість людей йдеться, і тим більше не знають їхнього місцезнаходження, зауважує видання. Але мова йде про сотні тисяч осіб.

Передбачається, що більшість з них живе зараз у США. За даними американської статистики, 240 тисяч канадців були натуралізовані в цій країні у період з 1947 по 1977 роки.

Щоб звернутися до цієї аморфної групи, канадський уряд навіть завантажив спеціальний ролик на YouTube, який називається Waking up Canadian "Прокинутися канадцем".

Нові законодавчі зміни канадського уряду у першу чергу торкнуться релігійної групи менонітів, що залишили Канаду в двадцятих роках минулого століття, а коли повернулись у країну, то з'ясували, що їх позбавили громадянства.

Крім того, стати канадцями зможуть діти канадських громадян, народжених на території США в 1947-1977 роках (їхні мами виїжджали у США народжувати в американських клініках).

Втім, як зазначають канадські урядовці, ті, хто автоматично отримав канадське громадянство мають ще звернуться за його підтвердженням.

Реклама:

Головне сьогодні