Українські діти – найчастіші жертви кіберзлочинців. А регулювання немає

— 22 квітня 2009, 09:00

Такі дані міжнародної правозахисної організації "End Child Prostitution Child Pornography & Trafficking of Children for Sexual Purposes" (ECPAT International).

У середу під егідою цієї організації в Києві відбувається міжнародна конференція "Безпека дітей в інтернеті".

Сьогодні через всесвітню мережу дедалі частіше пропагується негативний контент, який у більшості випадків переглядають саме підлітки, сказала представниця ECPAT International на території СНД Ольга Швед в інтерв'ю "Німецькій хвилі".

"Діти розповідають, що вони не тільки мають доступ до порнопродукції і що їх там використовують, а й те, що вони отримують досить негативні контенти, наприклад, фільми про насильство, жорстокість, расизм, фашизм. Це все несе інтернет", - каже вона.

Попри відсутність в Україні закону про регулювання роботи в інтернет-просторі, представниця ECPAT International відзначає прогрес українських правоохоронців у боротьбі з кіберзлочинцями.

За минулий рік розкрили 14 таких злочинів. Втім, у судах усі ці справи "розсипалися" через несерйозне ставлення суддів до таких злочинів, констатує Швед.

Вона вважає, що через сильне лоббі українських провайдерів, які не зацікавлені втрачати свої прибутки, депутати Верховної Ради не ухвалюють законодавство про безпеку в інтернеті.

Тому, за словами правозахисниці з ECPAT, діти безконтрольно довіряють свої особисті дані співрозмовникам в інтернет-чатах, а злочинці ними користуються.

"Діти довіряють тому, з ким спілкуються і хто сидить на тому боці за комп'ютером. Це може бути зовсім інша людина, ніж та, за яку вона себе видає. І це небезпечно. З цим пов'язують і пограбування квартир, бо дитина багато розповіла, що є в квартирі і коли нікого немає вдома. А цим користуються ті, кому це потрібно", - зазначає Швед.

На сьогодні інтернетом користуються вже понад 10 мільйонів українців. З них кілька мільйонів - діти. Понад 60% цих дітей та підлітків щодня розмоляють в інтернет-чатах.

Троє з чотирьох дітей, які працюють в режимі он-лайн, охоче поділяться приватною інформацією про себе та свою сім'ю в обмін на товари і послуги. А кожна п'ята дитина щорічно стає мішенню зловмисників.

Реклама:

Головне сьогодні