ВООЗ визнала пандемію свинячого грипу "неминучою"

7
30 квітня 2009

Таке рішення ухвалене на екстреному засіданні, що завершилося пізно вночі в середу, повідомляє "МедПортал" із посиланням на AFP.

П'ята фаза пандемії характеризується зареєстрованою передачею вірусу від людини до людини як мінімум у двох країнах одного регіону. На цьому етапі виникнення пандемії, тобто глобальної епідемії, "неминуче".

Хоча більшість країн світу поки не уражені, оголошення п'ятої фази означає, що "залишається небагато часу, щоб остаточно врегулювати всі організаційні питання" і підготуватися до введення запланованих заходів для зниження небезпеки пандемії для жителів планети.

Фази загрози пандемії грипу ВООЗ (графіка ВООЗ): фази1-3 переважно зараження тварин, інфікування кількох людей. Фаза 4 – підтвердженні передачі вірусі від людини до людини. Фаза 5-6 – пандемія – широко розповсюджене зараження людей
Керівник ВООЗ Маргарет Чен заявила, що змушена наполягати на тому, щоб уряди країн світу "готувалися до найгіршого".

Вона рекомендувала фармацевтичним компаніям-виробникам препаратів від свинячого грипу нарощувати їх виробництво.

"До пандемій грипу слід ставитися серйозно через його здатність швидко розповсюджуватися по всіх країнах світу. Головне питання в тому, наскільки важкою виявиться ця пандемія, особливо на початку", - зазначила Чен.

На думку директора ВООЗ, сьогодні світ "готовий до пандемії грипу краще, ніж будь-коли в історії".

Станом на шосту годину вечора 29 квітня (за Грінвічем), дев'ять країн підтвердили факти зараження своїх громадян вірусом A/H1N1 (свинячий грип), зазначено на сайті Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Уряд США відзвітував про 91 випадок інфікування (одна смерть), Мексика - про 26 заражень вірусом (7 смертей).

Є також хворі свинячим грипом і в таких країнах: Австрія (1), Канада (13), Німеччина (3), Ізраїль (2), Нова Зеландія (3), Іспанія (4), Великобританія (5).

Крім вже згаданих країни, т уристи, що повернулися з Мексики, госпіталізовані з підозрою на свинячий грип в Бразилії, Гватемалі, Перу, Австралії, Франції, Колумбії, Швейцарії, Південній Кореї, Швеції, Данії, Норвегії, Гондурасі, Ірландії, Гвателмалі, Італії та Гонконзі, додає The Daily Mail.

Першим пацієнтом із діагнозом "свинячий грип" був хлопчик на ім'я Едгар Ернандес (Edgar Hernandez), мешканець містечка Ла Глоріа в мексиканському штаті Веракрус.

Він захворів 2 квітня і до теперішнього моменту цілком одужав.

У п'ятьох милях від його будинку знаходиться свиноферма компанії Smithfield Foods, яка вважається джерелом пандемії.