ООН закликає світ захистити права відьом і чаклунок

— 4 червня 2009, 12:04

Ця проблема стала предметом для обговорення на черговій сесії Ради ООН з прав людини, яка проходить у Женеві, повідомляє УНІАН з посиланням на Центр новин ООН.

В інформації спеціального доповідача з питання про позасудові страти, страти без належного судового розгляду або довільні страти Філіпа Олстона пролунав різкий протест проти вбивств відьом і чаклунок.

У виступі спецдоповідача ООН зазначається, що в багатьох країнах світу зберігається віра у відьом. Існує безліч повідомлень про те, що жінок без жодного суду вбивали просто за підозрою в чаклунстві.

Зокрема, в Раді ООН з прав людини констатують, що є дані про численні підтверджені випадки вбивств в Центральноафриканській Республіці, Папуа-Новій Гвінеї, Танзанії й інших країнах.

В одному з документів, на який посилається автор, зазначається, що в Танзанії жертвами вбивств щорічно стає до тисячі жінок.

"Це може видатися дуже езотеричною проблемою, але під час моєї роботи я виявив, що це поширене явище. Я вважаю, що цьому питанню не приділяється належної уваги", - наголосив Олстон.

Він закликав Раду ООН визнати існування цієї проблеми і зажадати від держав - членів ООН, аби всі подібні злочини розглядалися як вбивства і розслідувалися належним чином.

Реклама:

Головне сьогодні