ВООЗ готується оголосити про початок пандемії "свинячого грипу"

— 10 червня 2009, 09:47

ВООЗ не виключає, що незабаром буде прийняте рішення про перехід до шостої фази боротьби з грипом. Оголошення цієї фази вказує на те, що розпочалася глобальна пандемія.

Наразі новий вірус А/H1N1 продовжує поширюватися планетою, повідомляє УНІАН з посиланням на Центр новин ООН.

На 9 червня до Всесвітньої організації охорони здоров`я із 73 країн світу надійшли офіційні повідомлення про 26 тисяч 563 випадки інфікування грипом А/H1N1. 140 з них виявилися смертельними.

У вівторок на прес-конференції в Женеві помічник генерального секретаря ВООЗ з питань безпеки та довкілля середовища Кейджі Фукуда звернув увагу, що зараз ВООЗ займається підготовкою держав до переходу до шостої фази.

Віна заявив, що ВООЗ має володіти всією необхідною інформацією з цього приводу і не допустити паніки серед населення.

ВІДЕО ДНЯ

"Перехід до шостої фази не обов`язково означає, що тяжкість цього захворювання погіршується. ВООЗ хотіла б уникнути таких несприятливих наслідків оголошення глобальної пандемії, як торгові ембарго, заборона на поїздки, закриття кордонів, запровадження обмежень на поїздки, забій свиней", - заявив Фукуда.

[L]Він висловив побоювання, що внаслідок паніки багато медичних установ можуть виявитися переповненими.

Однак представник ВООЗ звернув увагу на той факт, що захворювання грипом протікають здебільшого в легкій формі.

Новий вірус не зазнав ніяких серйозних змін. Він як і раніше залишається чутливим до тих двох антивірусних препаратів, які є на сьогодні.

Найшвидшими темпами вірус А/H1N1 поширюється в молодшій віковій групі.

Реклама:

Головне сьогодні