Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила пандемію свинячого грипу

— 11 червня 2009, 17:34

Відповідне рішення було прийняте на екстреному засіданні ВООЗ, повідомляє ВВС.

Підвищення рівня загрози пандемії не означає, що вірус спричинює серйозніші захворювання або ж призводить до більшої смертності. Він лише є сигналом ВООЗ і медичним організаціям по всьому світі готуватись до можливого збільшення кількості хворих.

Причиною для скликання екстреного засідання ВООЗ стало різке збільшення кількості хворих на "свинячий грип" в Австралії, де кількість інфікованих небезпечним вірусом за останній тиждень збільшилась у 4 рази і склала понад 1200 людей.

Крім того, різко збільшилась кількість хворих на "свинячий грип" у Японії і Гонконзі, при цьому випадки зараження не пов'язані з завезенням вірусу з-за кордону.

Підставами для оголошення пандемії є масштабний характер передачі вірусу від людини до людини в як мінімум двох регіонах світу.

Фази загрози пандемії грипу ВООЗ (графіка ВООЗ): фази1-3 переважно зараження тварин, інфікування кількох людей. Фаза 4 – підтвердженні передачі вірусі від людини до людини. Фаза 5-6 – пандемія – широко розповсюджене зараження людей

Вперше вірус свинячого грипу був зафіксований у Мексиці у квітні цього року.

[L]Станом на 11 травня, інфіковані А H1N1 зареєстровані у 74 країнах світу. Офіційно підтверджені 27,7 тисяч інфікування, 141 людина померла.

Востаннє ВООЗ оголошувала пандемію 40 років тому.

Трапилось це у 1968 році.

Тоді від зараження штамом гонконгського вірусу померло близько мільйона людей.

Реклама:

Головне сьогодні