Українці здобули третю премію на міжнародному конкурсі винаходів

— 12 червня 2009, 16:23

Особливе ж визнання заслужила розробка запорізького 11-класника Олександра Оленіва. Хлопець презентував власний проект у галузі вітроенергетики і отримав аж три спеціальних нагороди, повідомляє ICTV.

Журі оцінювало роботи півтори тисячі учасників з 56 країн. Прилад українця вразив науковців своєю геніальною простотою. Над датчиком, який фіксує швидкість і напрям вітру, юнак працював майже рік. Подібні сучасні системи - великі за розміром і ненадійні. Пристрій запоріжця швидко визначає дані та дешевший у кілька разів.

"Їм дуже сподобалась ідея, як така проста річ може робити такі вимірювання. Я намагався саме в цій конструкції зменшити кількість рухомих елементів. Це буде гарантувати довготривалість цього приладу. Його не треба буде обслуговувати", - розповів винахідник Олександр Оленів, який навчається у Запорізькому ліцеї №99.

Перший прилад винахідник зробив з брухту. За місяць до від'їзду в Неваду довелося переробляти та удосконалювати датчик. Юнак написав комп'ютерну програму, яка фіксує всі параметри, виводить графіки та може порівнювати дані.

Відбір найкращих на конкурсі Intel USEF-2009 був жорстким. Фіналістів на день зачинили в приміщенні з журі, де їм ставили складні запитання.

Окрім нагороди, винахід запоріжця отримав три престижних відзнаки від комерційних підприємств. Їх зацікавив прилад, призначений для метеорології, роботи аеропортів та вітрових електростанцій. Цього літа хлопця запросили кримські науковці вивчати атмосферні течії.

Реклама:

Головне сьогодні