Вузи монопольно встановлюють високі ціни на навчання – Антимонопольний комітет

— 18 червня 2009, 18:01

Про це повідомляє прес-служба Антимонопольного комітету України.

Дослідження АМКУ показало, що через брак належної методичної бази вищі навчальні заклади включали неправомірні вимоги до договорів щодо надання освітянських послуг тощо.

В розумінні конкуренційного законодавства навчальні заклади є суб'єктами господарювання, які можуть займати монопольне становище на ринку послуг з освітянської діяльності. Відтак встановлення завищеної вартості послуг може розглядатися як зловживання ринковим становищем.

"Ми проведемо найближчим часом спеціальні слухання в Комітеті з метою зібрати думки сторін, обговорити й вирішити виявлені проблеми", - сказав в.о. Голови Комітету Олександр Мельниченко.

До участі у слуханнях Комітет планує залучити керівництво Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради, Управління гуманітарної політики Секретаріату Кабінету Міністрів, Міністерства освіти, Міністерства юстиції, Міністерства охорони здоров'я, Міністерства фінансів, Міністерства економіки та ректорів цілої низки вищих навчальних закладів Києва, Дніпропетровська, Донецька, Харкова, Миколаєва, Одеси, Львова, Криму тощо.

За результатами слухань Комітет має намір прийняти рішення, націлені на вирішення проблем, виявлених в діяльності навчальних закладів. Для цього, передусім, буде залучено Міністерство освіти та науки, яке забезпечує реалізацію державної політики у сфері освіти.

Реклама:

Головне сьогодні