Олег Скрипка не буде на "Країні мрій": він полетить у Росію

Трапиться це вперше за шість років існування найбільшого етнічного фестивалю на Співочому полі у Києві.

"Я може вас шокую інформацією та мене не буде на "Країні Мрій", тому що нас запросили може на найбільший фестиваль, який проходить на теренах Росії. Це етно-фестиваль в місті Казань. Він проходить також декілька років. І саме цього року нам запропонували представляти Україну. Дружніх татар треба підтримати, заспівати їм українську пісню", - сказав Скрипка в коментарі "Українській правді. Життя".

Вже з усмішкою він додав, що вирішив дати місце молодим артистам. Крім того, у Скрипки є ще одна місія - переконати музиканта Ману Чао, що Україна - не дика країна.

"У мене ще така місія: ми будемо грати на одній сцені з Ману Чао (музикант іспанського походження, який виконує суміш року і латиноамериканської музики). Я вже декілька років намагаюся привезти його на "Країну Мрій". Ману Чао ніколи не був в Україні й він не дуже хоче сюди їхати, боїться. Він же думає, що ми тут дикі люди. Тож я хочу його переконати і з ним поговорити. І може бути, що наступного року ми його почуємо на "Країні мрій", - зізнався про свій план Скрипка.

Але таке обґрунтування навряд чи заспокоїть шанувальників ВВ. Адже минулого року вийти на сцену Олегу не завдали навіть травмована нога. А тепер він мчить у Казань співати для росіян, тоді як тисячі українців сподіватимуться почути його на Співочому полі.

ВІДЕО ДНЯ
Скрипка на милицях під час минулорічної "Карїни мрій". Тут і далі з етнофестивалю 2008 року

Два дні в одному: новинки цьогорічної "Країни Мрій"

Окрім відсутності Скрипки на шостій "Країні Мрій" є ще одне неприємне нововведення - фестиваль триватиме всього лише один день 27-го чеврня. Щоправда, "Літератруна Крїана Мрій" буде таки повних два дні.

Україну на "Країни Мрій -2009" представлятиме гурт "Mad Heads XL", який вперше представить українську фольклорну програму "Україн'Ska".

Також на вечірні сцені виступатимуть гості з Литви, Норвегії та Румунії.

Однією з новинок фестивалю стане майстер-клас для батьків співати колискові.

"Це така серйозна традиція, яка на думку фахівців має захисні функції. Тобто, якщо правильно колискову співати, то тоді дитина росте здоровою, гарною позитивною і сильною", - пояснив лідер ВВ.

Батьків вчитимуть співати колискові дітям

Ще одним нововведенням культурного заходу буде зіркове читання казок найменшим гостям фестивалю.

"На дитячій галявині ми матимемо таке ноу-хау, яке називатиметься "урок від зірок". Ми запросимо відомих артистів та людей, які будуть читати дітям казки. І вони будуть самі практикуватися читати ці казки, й будуть показувати приклад іншим. І дітям теж буде приємно. Вже ми маємо погодження від Сергія Фоменко "Фоми" з "Мандрів", від Марії Бурмакою. Ще ідуть обговорення з групою ТНМК - з Фаготом", - пояснив Скрипка.

Окрім співаків читатимуть казки й дитячих письменники - Леся Вороніна та Івана Андрусяк.

"Як відомо ніхто не читає казки краще ніж письменники, і тому ми хочемо щоб вони позмагалися з музичними зірками хто кращий. А вирішувати дітям. І вирішите буде дуже просто - якщо діти тікають, то значить не дуже цікаво читають. Якщо ж діти збігаються, то значить все добре", - розповів один з братів Капранових.

До речі, цього року саме ці брати-письменник є кураторами Літературної сцени та Книжкового ярмарку.

Окрім традиційного ярмарку книжок буде працювати чотири літературних сцени. Перша "Кляса" - сцена практичних занять. На ній будуть весь час відбуватися майстер-класи з варіння паперу, з друку, з каліграфії, з ілюстрування книжок для дітей.

Ще дві сцени зі звуком на яких письменник та поети, а також майстри співаного слова будуть читати свої вірші, спілкуватися з читачами.

А найменшим гостям "Країни Мрій" казки читатимуть зірки

І звісно буде головна літературна сцена, де відбуватиметься багато чого цікавого

"На головній літературній сцені 27 числа буде цікава штука -вперше ми спробуємо привести і показати киянам літератури народів України. Є не тільки українська література - країна багатонаціональна і тому перш за все нас цікавлять літератури народів, які не мають своїх держав. Тобто немає держави, яка підтримує їхню літературу і вони виживають самотужки. Перш за все будуть кримські татари, також будуть гагаузи. Обіцяли приїхати греки і уруму", - повідомив Капранов.

Та окрім екскурсу в літературу інших народів, "Літературна Країна Мрій" виведе в люди молодих письменників та поетів.

"Ми спробуємо розвернути сучасних поетів обличчям до української культуру. Є такі поетичні змагання - слеми. Так от 28 числа проведемо поетичні етно-змагання. Відомі поети України будуть змагатися між собою з подальшим визначенням переможця і відповідно його нагородженням", - пояснив куратор Літературної сцени.

Звісно ж прихильники щорічного етнофестивалі зможуть побачити й вже звичну алею майстрів, взяти участь у козацьких розвагах, відвідати українсько-японський центр, майстерню талантів та послухати найкращих кобзарів.

Усі фото Дмитра Ларіна

Реклама:

Головне сьогодні