В Україні забагато юристів та економістів, бракує - інженерів та хіміків

— 20 червня 2009, 13:45

Про це в коментарі "Дзеркалу тижня" розповів голова Державного центру зайнятості Володимир Галицький.

"Уже дожилися, що юристів готують навіть інститути культури. У результаті більшість їх по закінченні вузу приходять у центри зайнятості", - зазначив він.

За словами Галицького, для усунення такого кваліфікаційного перекосу державі необхідно визначити конкретну кількість необхідних країні фахівців різного профілю протягом подальших трьох-п'яти років.

"Не секрет, що зараз в Україні бракує інженерів, хіміків, представників інших технічних спеціальностей. Якщо так ітиме й далі, то незабаром у країні нікому буде робити реактиви і стояти біля верстатів", - підкреслив голова Державного центру зайнятості.

Він переконаний, що ситуація з працевлаштуванням дипломованих фахівців ускладнюється відсутністю системи розподілу випускників, які отримали освіту за державний кошт, на визначені робочі місця.

"Така практика, яка існувала свого часу в СРСР, тепер доводить свою ефективність у Німеччині. Там навчальні заклади, які не гарантують реального працевлаштування не менш як 70% своїх випускників, не можуть розраховувати на державну фінансову підтримку", - зазначив Володимир Галицький.

Він нагадав, що за радянських часів 30-40% молодих фахівців під час розподілу, як правило, закріплювалися на тих робочих місцях, куди їх направляла держава.

"На жаль, тепер це в минулому. Відтак юнаки й дівчата, провчившись п'ять років і здобувши один фах, змушені ставати на біржу праці і, як наслідок, перекваліфіковуватися", - додав Галицький.

Реклама:

Головне сьогодні