МОЗ шкода утилізувати 9 мільйонів доз вакцини

— 13 липня 2009, 15:59

Так він прокоментував заяви медиків про відсутність в Україні технологій з утилізації біологічних відходів, зокрема, вакцин проти кору і краснухи у зв`язку із призупиненням вакцинації після смерті старшокласника з Краматорська Антона Тищенка у травні 2008 року в результаті щеплення.

"З утилізацією немає проблем. Просто шкода, що утилізації піддається така кількість вакцин", - сказав Князевич у коментарі УНІАН.

У четвер, 9 липня, відповідальний секретар Асоціації психіатрів України, правозахисник, у минулому - політв`язень Семен Глузман висловив побоювання через можливі проблеми з утилізацією невикористаних вакцин.

За його словами, на даний час через призупинення вакцинації залишилися невикористаними "мільйони доз вакцини".

"Зараз закінчуються терміни придатності (вакцин), після чого їх, як і будь-який медикамент, не можна використовувати. Повертати потрібно було раніше - не повернули. Що з цим робити?", - запитує Глушман.

"Наскільки мені відомо, в Україні немає сучасних способів утилізації подібних препаратів у таких кількостях. Зрозуміло, що якщо хтось додумається їх "спустити в унітаз", то це буде катастрофа - адже це жива вакцина! У нас існує проблема утилізації й інших біологічних відходів", - пояснив медик.

У свою чергу, відсторонений судом від процесу адвокат колишнього головного санітарного лікаря України Миколи Проданчука Микола Шупеня уточнив, що в Україну було ввезено близько 9 млн. доз вакцини.

"В Україні було використано лише 130 тисяч доз вакцини з 9 мільйонів. Все решта - у холодильниках очікують на утилізацію", - зазначив він.

Генпрокуратура проводить розслідування кримінальної справи про звинувачення Проданчука у перевищенні службових повноважень, зокрема, в наданні дозволу на ввезення без реєстрації вакцини для профілактики кору і краснухи індійського виробництва.

За результатами роботи тимчасової слідчої комісії Верховної Ради встановлено, що старшокласник Антон Тищенко помер у результаті проведення вакцинації.

Реклама:

Головне сьогодні