Вчені з’ясували, хто в котів правша, а хто – лівша

9
27 липня 2009

Такий висновок зробили два британських біологи, повідомляє Лента.ру з посиланням на New Scientist. Повністю результати спостережень були опубліковані в журналі Animal Behaviour.

Автори дослідження вивчали домашніх кішок Felis silvestris catus. Самці і самки намагалися виловити рибу, що плавала в посудині з вузьким горлом, у яку не пролазила голова.

З 21 самок 20 воліли використовувати для "риболовлі" праву лапу. Самці, навпаки, діставали здобич лівою лапою. Тільки один з 21 кота однаково добре оперував обома лапами.

На думку авторів дослідження, у визначенні того, лівшею чи правшею буде тварина, "винуваті" гормони. В ембріональному періоді самці і самки піддаються впливові різних гормонів. В одному з попередніх досліджень було показано, що високий рівень тестостерону, з яким тварини "зіштовхуються" до народження, визначає їхню "ліворукість".

Схильність використовувати визначену лапу виявляється тільки під час виконання складних дій. Коли тварини роблять прості рухи, вони однаково успішно оперують обома кінцівками.