Вогонь знищує 350 мільйонів гектарів лісів щороку

10
29 липня 2009

Кожного року вогонь знищує близько 350 мільйонів гектарів лісових угідь та зелених насаджень. Окрім цього пожежі наносять матеріальні збитки та призводять до людських жертв, повідомляє Інтерфакс.

Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО) відмічає, що неконтрольовані пожежі у лісах та місцевості з зеленими насадженнями є однією з причин глобального потепління, забруднення повітря та втрати біорізновиду.

Експерти ФАО стверджують, що у 95% випадках у виникненні пожеж винні люди. Основні причини - туризм та використання лісів у якості місця відпочинку.

У продовольчій і сільськогосподарській організації ООН зазначають, що один запалений сірник може знищити весь ліс. Тож ФАО закликає уряди країн залучати своїх громадян до охорони лісів та зелених насаджень.

Як йдеться у доповіді експертів ООН, найбільше пожеж припадає на території країн, які розвиваються.

Так, у Ефіопії та Південному Судані щороку вогонь знищує мільйони гектарів лісів. З 2000-го по 2008 роки у Судані було зареєстровано 200 тисяч пожеж. У Ефіопії за такий же проміжок часу сталося 400 тисяч пожеж.

На початку 2009-го року в австралійському штаті Вікторія величезна пожежа забрала життя 173 осіб і зруйнувала 2 тисячі будинків, ще 7,5 тисяч осіб залишилися без житла. Загалом же вогонь випалив 450 тисяч гектарів землі.

За останні роки більше 10 тисяч осіб були евакуйовані через неконтрольовані пожежі у західній частині Канади. Значена кількість пожежників була передислокована до охоплених вогнем країн: Грецію, Іспанію, Південну Францію та італійський острів Сардинія.

Нагадаємо, нещодавно пожежа знищила 200 гектарів заповідного степу "Асканія-Нова".