Пиво зміцнює жіночі кістки – вчені

4
16 серпня 2009

Такі дані опубліковані в журналі Nutrition, повідомляє ВВС.

Як показало дослідження, у якому взяли участь майже 1700 жінок, у тих з них, хто регулярно вживає алкоголь, кістки більш щільні, ніж у непитущих.

Однак, на думку команди дослідників, причиною цього, швидше за все, є не стільки алкоголь, скільки особливі хімічні речовини рослинного походження - так звані фітогормони
.
У той же час медики попереджають, що вживання більш ніж двох умовних одиниць алкоголю на день (приблизно така кількість міститься у 0,5 літра пива), негативним чином позначається на здоров'ї кісток.

Вчені намагаються знайти засіб, який допоміг би жінкам зберігати здоров'я у літньому віці - відомо, що після клімаксу жіночі кістки стають більш крихкими.

Автори дослідження - група вчених з Естремадурського університету - не рекомендують вживати пиво в якості засобу, що зміцнює скелет, однак стверджують, що речовини, які містяться в пиві, так звані фітоестрогени, заслуговують на проведення подальших досліджень.

Для участі в експерименті були відібрані жінки, середній вік яких склав 48 років.

За допомогою ультразвуку вчені виміряли щільність кісток у їх пальцях, а потім спробували встановити залежність отриманих значень від віку, ваги і кількості споживаного алкоголю.

У "мало" і "помірно" питущих жінок, які вживають до 280 грамів алкоголю на тиждень (що еквівалентно п'яти умовним одиницям або приблизно 1,25 літри пива щодня), кістки виявилися в кращому стані, ніж у непитущих.

Ці дані у деякому розумінні підтверджують результати дослідження, проведеного раніше в одній з найбільших лондонських лікарень, згідно яким споживання алкоголю - у кількості не більше восьми умовних одиниць на тиждень - корисно для здоров'я.

Однак експерти наголошують, що межа між "здоровою" дозою алкоголю і кількістю, яка завдає шкоди здоров'ю, може бути дуже тонкою.

35 умовних одиниць алкоголю на тиждень, які надаються авторами дослідження як "помірне споживання", вдвічі перевищують офіційно рекомендовану норму для жінок.

powered by lun.ua