Пиво зміцнює жіночі кістки – вчені

— 16 серпня 2009, 20:11

Такі дані опубліковані в журналі Nutrition, повідомляє ВВС.

Як показало дослідження, у якому взяли участь майже 1700 жінок, у тих з них, хто регулярно вживає алкоголь, кістки більш щільні, ніж у непитущих.

Однак, на думку команди дослідників, причиною цього, швидше за все, є не стільки алкоголь, скільки особливі хімічні речовини рослинного походження - так звані фітогормони
.
У той же час медики попереджають, що вживання більш ніж двох умовних одиниць алкоголю на день (приблизно така кількість міститься у 0,5 літра пива), негативним чином позначається на здоров'ї кісток.

Вчені намагаються знайти засіб, який допоміг би жінкам зберігати здоров'я у літньому віці - відомо, що після клімаксу жіночі кістки стають більш крихкими.

Автори дослідження - група вчених з Естремадурського університету - не рекомендують вживати пиво в якості засобу, що зміцнює скелет, однак стверджують, що речовини, які містяться в пиві, так звані фітоестрогени, заслуговують на проведення подальших досліджень.

Для участі в експерименті були відібрані жінки, середній вік яких склав 48 років.

За допомогою ультразвуку вчені виміряли щільність кісток у їх пальцях, а потім спробували встановити залежність отриманих значень від віку, ваги і кількості споживаного алкоголю.

У "мало" і "помірно" питущих жінок, які вживають до 280 грамів алкоголю на тиждень (що еквівалентно п'яти умовним одиницям або приблизно 1,25 літри пива щодня), кістки виявилися в кращому стані, ніж у непитущих.

Ці дані у деякому розумінні підтверджують результати дослідження, проведеного раніше в одній з найбільших лондонських лікарень, згідно яким споживання алкоголю - у кількості не більше восьми умовних одиниць на тиждень - корисно для здоров'я.

Однак експерти наголошують, що межа між "здоровою" дозою алкоголю і кількістю, яка завдає шкоди здоров'ю, може бути дуже тонкою.

35 умовних одиниць алкоголю на тиждень, які надаються авторами дослідження як "помірне споживання", вдвічі перевищують офіційно рекомендовану норму для жінок.

Реклама:

Головне сьогодні