У "готелі майбутнього" напої падає робот, а ліжко вводить у транс. Фото

— 18 серпня 2009, 16:36

Перший прототип так званого FutureHotel розташовано на другому поверсі дуйсбурзького філіалу Інституту імені Фрауенгофера, повідомляє "Німецька хвиля".

"Вітаємо в готелі майбутнього! Я ваш кімнатний комп'ютер і готовий служити вам. Ви перебуваєте в найсучаснішому в світі готелі. Він називається FutureHotel. Номер вашої кімнати 2020". Визначити, звідки саме пролунало вітання, неможливо.

Так, начебто за допомогою машини часу вас перенесли в 2020-й рік. Все кардинально відрізняється від типового готелю. М'яке розсіяне світло, як на дворі. В кімнаті - жодних гострих кутів, за які можна було б зачепитися.

"Округлі форми заспокоюють! - пояснила керівниця проекту Ванесса Боркманн. -Це ті самі форми, які ще в печерах знаходили наші предки, і які ми можемо зустріти всюди в природі".

З технікою кам'яної доби, однак, це нічого не має спільного. Оскільки округлі органічні форми - ідеальна можливість для інтегрування сучасної техніки в загальний дизайн.

У кімнатах "готелю майбутнього" немає гострих кутів
Інтерактивне керування комп'ютером можна здійснювати з будь-якої точки кімнати - навіть з туалету. Достатньо вголос поставити запитання, й віртуальний слуга негайно надасть всю потрібну інформацію.

Привертає до себе увагу й величезна панорамна шибка. Як з'ясувалося, вона може виконувати функцію вікна, але також перетворюватися на гардини або екран. Якщо хтось скучив за домом, тоді на дисплей можна завантажити, наприклад, родинну фотографію. Під настрій на екран можна викликати й красивий букет квітів або тропічний пляж чи інший чарівний пейзаж.

Ліжко - це, звичайно, головний елемент готельної кімнати. У готелі майбутнього створені умови не тільки для того, аби зручно спати. Ліжко здатне в прямому сенсі слова заколихати гостя в стан трансу, розповідає Ванесса Боркманн.

Освітлення у кімнаті може змінюватись, а ліжко гойдатись. Усі фото "Німецької хвилі"
Розробники готелю майбутнього думали передусім про бізнесменів, які щойно здійснили, скажімо, тривалу подорож літаком і вже незабаром мають взяти участь у важливій зустрічі. Достатньо короткого відпочинку в такому ліжку, аби з новими силами знову зайнятися справами, запевняє Ванесса Боркманн.

Перед тим, як залишити готель - ще філіжанку кави, аби остаточно прокинутися? Це завдання для міні-робота, який викликається також через комп'ютер. Але людський персонал, звичайно, теж має працювати в готелі - для тих гостей, які не хочуть, щоб їх обслуговували роботи.

Реклама:

Головне сьогодні