У Донецьку після щеплення померла дитина

— 18 серпня 2009, 19:16

Цю інформацію підтвердив начальник управління охорони здоров'я Донецької облдержадміністрації Олександр Аніщенко, повідомляє Остров.

"Я можу сказати тільки одне, що проводиться службове розслідування, за результатами якого ми проінформуємо всіх, у першу чергу Міністерство охорони здоров'я, прокуратуру і, звичайно, пресу", - сказав він.

Аніщенко відмовився підтвердити або спростувати інформацію про те, що смерть дитини наступила саме після щеплення.

Також за фактом загибелі дитини порушено кримінальну справу, повідомляє прес-служба прокуратури Донецької області.

"Прийнято рішення про порушення кримінальної справи по частині 2 статті 140 Карного кодексу - за фактом неналежного виконання професійних обов'язків медичним або фармацевтичним працівником, що призвело до смерті неповнолітнього", - сказали у прес-службі.

"Проведена виїмка документів у всіх медичних установах, у яких знаходилася дитина, призначені необхідні експертизи, проведена виїмка вакцини", - зазначили у прокуратурі області. Крім того, прокуратурою внесено припис про заборону використання вакцини, після введення якої настала смерть дитини.

Водночас, лікарі не вбачають причинно-наслідкового зв`язку між смертю немовляти і його вакцинацією.

"Це, найімовірніше, особливості організму", - зазначила заступник головного державного санітарного лікаря Донецької області з епідеміологічних питань Тамара Беломеря, повідомляє УНІАН.

За її словами, смерть 4-місячного хлопчика "ми з щепленням не пов`язуємо, адже 12 тис. дітей щеплені цією ж вакциною, цієї ж серії, і, дякувати Господу, все нормально".

"Це вакцина "Пентаксим" (п'ять компонентів), виробник вакцини - Франція, вакцина зареєстрована, зберігання відповідає вимозі. Тут не можна сказати, що вакцина сумнівної якості або щось іще. Вакцина перевірена", - підкреслила Беломеря.

ВІДЕО ДНЯ

У той же час вона не заперечує, що між вакцинацією і хворобою малюка, що спричинила його смерть, "існує часовий зв`язок". Щеплення було зроблене дитині 14 серпня, а 15 серпня увечері її забрала "швидка допомога".

"За попередніми даними патологоанатомічного дослідження, у дитини була виявлена двостороння пневмонія", - сказала лікар.

Беломеря пояснила, що у хлопчика "була пневмонія і, просто кажучи, була збільшена вилочкова залоза, тобто, звісно, були проблеми з імунітетом, і будь-який чинник міг спровокувати, зокрема і пневмонія могла спровокувати такий перебіг подій".

У той же час в прес-службі Міністерства охорони здоров'я заявили, що "не дочекавшись результатів розслідування причин смерті дитини, некоректно тиражування інформації про зв'язок цієї трагедії з щепленням".

МОЗ закликає ЗМІ утриматися від гучних заяв до з'ясування причин трагедії і "не розпалювати антивакцинальні настрої", повідомляє Інтерфакс.

Довідка МОЗ

Відповідно до діючого в Україні Календаря профілактичних щеплень (наказ МОЗ України від 03.02.2006р №48) дітям 1-го року життя передбачено за віком проведення щеплень проти таких інфекцій: дифтерії, кашлюку, правця, поліомієліту та інфекцій спричинених Haemophilus influenzae типу b.

Для його виконання необхідне одночасне проведення (у віці 3,4 та 5 місяців життя) 3-х ін'єкцій. За таких умов збільшується ризик технічних помилок, підвищується ймовірність виникнення больового шоку у дитини, зростає психоемоційне навантаження для батьків та дітей та підвищується ризик розвитку післявакцинальних реакцій.

Світова практика імунопрофілактики значно розширила використання комбінованих вакцин. Їх число швидко збільшується - за останні роки почали використовувати біля десятка нових комбінованих вакцин. Комбіновані вакцини дозволяють одночасно щепити дітей з метою профілактики від декількох інфекцій.

На даний час в Україні існує лише одна зареєстрована вакцина (Пентаксим), яка у своєму складі містить компоненти від вищеперелічених інфекцій. Перевагами цієї вакцини є значно менша реактогенність у порівнянні з вакцинами із цільноклітинним кашлюковим компонентом. Ця вакцина зареєстрована в 23 країнах світу та 17 країнах Європи.

На даний час в Україні вакциною Пентаксим, виробництва Санофі Пастер (Франція) щеплено біля 400 тисяч дітей. За даними післямаркетингового моніторингу щодо побічної дії вакцини, частота місцевих та загальних післявакцинальних реакцій не перевищувала показники якості, затверджені нормативною базою України. За період використання згаданої вакцини не зареєстровано жодного післявакцинального ускладнення.

Реклама:

Головне сьогодні