Найвпливовіші жінки світу

Такий рейтинг найвпливовіших представниць прекрасної статі видання складає щороку.

Цього разу ТОП-100 Forbes не приніс особливих несподіванок: у списку можна побачити і популярну телевудучі Опру Вінфрі, і першу леді США Мішель Обаму, і канцлера Німеччини Ангелу Меркель, і прем'єр-міністра Юлію Тимошенко. А от для росіянок у рейтингу Forbes цього року місця не знайшлось.

Переважна ж більшість учасниць рейтингу - американки (64 зі 100).

Щоб визначити ступінь впливовості тої чи іншої жінки, експерти звертають увагу на тих, хто керує країнами, великими компаніями або впливовими некомерційними організаціями.

Загалом же рейтинги є комбінацію з двох десятків різноманітних пунктів - зокрема, згадування прізвища жінки в пресі та розміри організації чи країни, якою ця дама керує.

Хто ж очолив список 100 найвпливовіших жінок світу цього року?

Вже четвертий рік поспіль на першому місці опиняється канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Як зазначає Forbes, німкеня змогла зберегти за собою титул найвпливовішої жінки навіть незважаючи на те, що зараз економіка Німеччини переживає нелегкі часи.

Агела Меркель лідирує вже не один рік

До речі, Меркель стала єдиною жінкою-політиком, яка потрапила до першої десятки рейтингу, інші - представники бізнесу.

Всього ж до 100 найвпливовіших жінок потрапило 72 представники великого бізнесу: президенти, віце-президенти, генеральні та виконавчі директори, координатори та провідні спеціалісти та голови великих компаній.

А інші 28 - це шість президентів країн, три прем'єр-міністра, дві королеви, два міністра економіки, двоє суддів, держсекретар та перша леді.

Загалом же трійка лідерів залишилася незмінною з минулого року. Як і у 2008-му на другій сходинці опинилася глава Федеральної корпорації зі страхування депозитів США Шейла Бейр.

Третє місце посіла виконавчий директор американського гіганта "PepsiCo" Індра Нуйі.

Серед відомих світових політиків у 100 найвпливовіших жінок значаться президент Аргентини Крістіна Фернандес де Кіршнер (11 місце) та лідерка Чилі Мішель Бачелет (22 місце).

Українська прем'єрка Юлія Тимошенка цього року значно втратила свої позиції: Forbes віддало їй лише 47-е місце. А от у 2008-му році Тимошенко була на 17-ій сходинці.

Юлія Тимошенко у порівнянні з минулим роком втратила 30 сходинок

Що ж стосується Росії, то цього року експерти не включили до свого рейтингу жодної їхньої представниці.

Нагадаємо, у 2008-му у списку було одразу дві росіянки - губернатор Санкт-Петербургу Валентина Матвієнко (31 місце) та генеральний директор компанії Олега Дерипаски "Базовий елемент" Гульжан Молдажанова (38-е місце).

Не залишилася без уваги й дружина США Барака Обами Мішель. Вона посіла 40 позицію. Впливовішою за стильною Мішель виявилась Держсекретар США Хілларі Клінтон. Вона - на 36 місці.

Мішель Обама не менш популярна за свого чоловіка

Слідом за першою леді Америки - на 41-му місці - йде теледіва Опра Вінфрі.

Також експерти Forbes відзначили й впливовість королеви Великобританії Єлизавети II (42 позиція) та королеви Йорданії Ранії (75 місце). Як зазначає видання, сторінку Ранії на популярному сервісі Twitter читає щодня 600 тисяч людей.

Фото Reuters та Олександра Прокопенка з сайту Юлїї Тимошенко

Реклама:

Головне сьогодні