Кальян шкодить здоров’ю не менше, ніж цигарки

— 25 серпня 2009, 14:56

У людей, що курять кальян, у крові підвищується рівень токсичного монооксиду вуглецю, більш відомого за назвою чадний газ, повідомляє ВВС з посиланням на результати проведених тестів.

Більш того, за один "сеанс" курець кальяну вдихає приблизно в чотири-п'ять разів більше чадного газу, ніж при викурюванні однієї сигарети.

Високий вміст монооксиду вуглецю в організмі призводить до ушкодження клітин мозку і може викликати втрату свідомості.

Кальян - це пристрій для паління, у якому дим ароматизованого тютюну проходить через посудину з водою, молоком або вином, потім його вдихають через довгу трубку.

Виміряти точну кількість чадного газу, який вдихає курильщик складно, тому що вона дуже залежить від манери паління.

Однак проведені британцями виміри показали, що в повітрі, яке вдихає людина, що не курить, містяться три мільйонних частки чадного газу (менш 1% крові не може переносити кисень), у тих хто курить періодично цей показник складає 10-20 часток (2-4%), а в затятого курця - 30-40% (5-7%).

При цьому в повітрі, яке видихає курець кальяну, міститься 40-70% мільйонних часток чадного газу, а відтак, 8-12% його крові не може виконувати свою основну функцію.

За словами глави Центра контролю за споживанням тютюну Хіларі Уерінг, вона була вражена результатами дослідження.

"Ми просто розкрили роти, побачивши, наскільки це шкідливо - усі проведені тести до єдиного показують, що кальян небезпечний для здоров'я", - сказала вона.

За один "сеанс" паління кальяну - при викурюванні 10 мг ароматизованого тютюну за півгодини - курець одержує дозу чадного газу, порівнянну з викурюванням щонайменше 4-5.

Реклама:

Головне сьогодні