Тест

Журнальних красунь позначатимуть "відфотошоплено"

Французькі урядовці вважають, що зображення моделей без застережливих підписів шкодить здоров'ю тих, хто намагається на їх прикладі змінити свою зовнішність, повідомляє The Daily Telegraph.

Тож політики планують ухвалити закон, згідно з яким фотографії у глянцевих журналах матимуть відповідний штамп про використання фотошопу.

Ініціатором законопроекту, що має на меті боротися з зображеннями в пресі, які не відповідають реальній зовнішності людини, виступила депутат від партії "Союз за народний рух" Валері Бойе. Членом цієї партії також є й президент Франції Ніколя Саркозі.

"Ці зображення можуть змусити людей вірити в ідеали, яких в реальному житті зазвичай не існує", - йдеться у заяві Бойе.

На її думку, багато молодих людей, особливо дівчат, не знають різниці між віртуальним світом та реальністю, що може у дуже молодому віці розвити комплекси.

"У деяких випадках це призводить до анорексії або булімії та дуже серйозних проблем зі здоров'ям", - пояснює депутат.

"Це питання не тільки охорони здоров'я, але й є способом захисту споживачів", - додала вона.

Щоб примусити видавців виконувати закон, депутати мають намір призначити великі штрафи за його порушення. Так, відсутність попереджувального напису на фотографії повинна каратися сумою в 37,5 тисяч євро.

За словами Бойе, закон, який минулого тижня пройшов перше читання в парламенті Франції, також повинен мати ширшу сферу застосування, ніж просто використовування рекламних фотографій в газетах і журналах.

"Також має бути включено штампування фотографій на упаковках продуктів, а також зображень, що використовують в політичних кампаніях", - сказала вона.