У космос відправили власника знаменитого "Цирку Сонця"

— 30 вересня 2009, 17:01

Під час 12-денного перебування на МКС Лаліберті обіцяє смішити космонавтів, а також провести поетичні читання, за якими зможуть спостерігати жителі Землі через інтернет.

"Космічний клоун", який захопив для кожного члена екіпажу клоунські носи, називає свій політ "гуманітарно-поетичною місією", повідомляє ВВС.

Гі Лаліберте, працюючи вуличним артистом, у 1984-му році заснував компанію Cirque du Soleil ("Цирк Сонця"), яка здобула світову популярність.

Жителю Канади вдалося заробити на виступах свого цирку величезний статок, що й дозволило йому придбати квиток на подорож у космос.

До речі, за неофіційною інформацією, Лаліберті виклав 35 мільйонів доларів за місце на космічному кораблі.

ВІДЕО ДНЯ

Відомий клоун став сьомим космічним туристом на борту МКС. Але, на відміну від попередніх "космічних туристів", власник цирку полетів у космос не через любов до науки.

"Я творча людина, я художник. Я не інженер. Життя дало мені деякі якості, деякі ресурси і я створив команду дуже творчих людей з усього віту. З цими людьми ми зробимо дещо справді творче і в результаті, я сподіваюсь, привернемо увагу людей до ситуації з водою у світі", - пояснив Лаліберті.

На борту "Союз ТМА-16" окрім Гі Лаліберті знаходяться американський астронавт Джеффрі Вільямс та росіянин Максим Сураєв. Фото АР

Саме поетичне читання, яке він проведе 9-го жовтня має на меті привернути вагу до проблем чистої води на планеті.

Очікується, що в під час трансляції МКС вийде на зв'язок з 14 містами світу. У заході візьмуть участь багато відомих людей. Зокрема, колишній віце-президент США Альберт Гор та члени ірландського рок-гурту U2.

"Я розпочну зі звичайного читання віршів, в яких фігуруватиме Сонце, місяць і краплина води. Ці персонажі розпочнуть дискусію, яка прийме форму поетичної історії. Цю історію ми прочитаємо жителям Землі", - пояснив Лаліберті в інтерв'ю The Associated Press.

Автором вірша є письменник Янн Мартел, роман якого "Життя Пі" у 2002-му році отримав Букерівську премію.

Реклама:

Головне сьогодні