Грип з західних областей поширився на інші

— 30 жовтня 2009, 12:02

Про це сказав міністр охорони здоров'я України Василь Князевич.

"Розглядається питання про запровадження карантину по всій Україні. Тому що ситуація не лише в Західній Україні, ми вже маємо розповсюдження на інші області", - сказав Князевич.

Він також додав, що відповідне питання розглядатиметься сьогодні на засіданні Уряду та РНБОУ.

"Країна входить в серйозний епідемічний режим. Ми приєднуємося до тих країн, які вже в ньому знаходяться", - додав Князевич.

За його словами станом на 29 жовтня госпіталізовано 951 особу. 30 людей померло. Міністр не зміг вказати, скільки саме українців з цих 30 померло від свинячого грипу.

"З 21 проб, які взято і відправлено в Інститут Громашевського, підтверджено (діагноз свинячий грип) маємо у семи. З десь 12 проб, які в центральній санепідемслужбі, також (підтверджено) чотири. Але це вже говорить про результат", - сказав Князевич.

У інших хворих українців - "різні інфекції, грип".

"В нас є сезонний грип. В нас тут мікс наклався. Поруч з пандемічним є сезонний і маємо проблеми з важкістю протікання", - зауважив міністр.

Міністр також заявив, що в Україні є чим лікувати "свинячий грип".

"Є чим лікувати, так як і інших країнах. Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує практично один чи два препарати для лікування. Вони є, закуплені в достатній кількості. Але, на превеликий жаль, не дивлячись на інтенсивне лікування хворі помирають. Головне своєчасне виявлення. Ці 30 випадків ми маємо не своєчасне звернення", - заявив Князевич.

Як відомо, у Тернопільській, Львівській та Івано-Франківській областях в останні дні зафіксовано понад 30 смертей від ускладнень від грипу чи гострих респіраторно-вірусних захворювань.

Але раніше наявність так званого "свинячого грипу" в Україні - А/H1N1 - не підтверджувалась.

Міністр радить у випадку появи будь-яких симптомів - температура, кашель, нежить, недомагання, головний біль тощо звертатись до лікаря.

"Українська правда. Життя"

Реклама:

Головне сьогодні