Грип з західних областей поширився на інші

11
30 жовтня 2009

Про це сказав міністр охорони здоров'я України Василь Князевич.

"Розглядається питання про запровадження карантину по всій Україні. Тому що ситуація не лише в Західній Україні, ми вже маємо розповсюдження на інші області", - сказав Князевич.

Він також додав, що відповідне питання розглядатиметься сьогодні на засіданні Уряду та РНБОУ.

"Країна входить в серйозний епідемічний режим. Ми приєднуємося до тих країн, які вже в ньому знаходяться", - додав Князевич.

За його словами станом на 29 жовтня госпіталізовано 951 особу. 30 людей померло. Міністр не зміг вказати, скільки саме українців з цих 30 померло від свинячого грипу.

"З 21 проб, які взято і відправлено в Інститут Громашевського, підтверджено (діагноз свинячий грип) маємо у семи. З десь 12 проб, які в центральній санепідемслужбі, також (підтверджено) чотири. Але це вже говорить про результат", - сказав Князевич.

У інших хворих українців - "різні інфекції, грип".

"В нас є сезонний грип. В нас тут мікс наклався. Поруч з пандемічним є сезонний і маємо проблеми з важкістю протікання", - зауважив міністр.

Міністр також заявив, що в Україні є чим лікувати "свинячий грип".

"Є чим лікувати, так як і інших країнах. Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує практично один чи два препарати для лікування. Вони є, закуплені в достатній кількості. Але, на превеликий жаль, не дивлячись на інтенсивне лікування хворі помирають. Головне своєчасне виявлення. Ці 30 випадків ми маємо не своєчасне звернення", - заявив Князевич.

Як відомо, у Тернопільській, Львівській та Івано-Франківській областях в останні дні зафіксовано понад 30 смертей від ускладнень від грипу чи гострих респіраторно-вірусних захворювань.

Але раніше наявність так званого "свинячого грипу" в Україні - А/H1N1 - не підтверджувалась.

Міністр радить у випадку появи будь-яких симптомів - температура, кашель, нежить, недомагання, головний біль тощо звертатись до лікаря.

"Українська правда. Життя"powered by lun.ua