Львів у часи епідемії: пусті вулиці та аптеки і молодь з пивом

Львів'яни завжди мріяли про таке рідне місто, яким вони виглядає під час карантину: на дорогах вже немає заторів, в кінці робочого дня в громадському транспорті можна навіть знайти вільне сидяче місце, а на вечір у кнайпах не потрібно резервувати столик - місця досхочу!

Схоже, що всі заходи вбереження від грипу для львів'ян звелися на двох речах - не виходити зайвий раз надвір та одягати пов'язку на обличчя, яка мала б вберегти від вірусу.

На практиці виглядає часто кумедно: студентам під час карантину у "вишах" вдома посидіти не виходить, тож вони розсиджують у міських парках майже на мінусовій температурі, розпивають холодне пиво і при цьому не забувають одягнути пов'язку на обличчя, про всяк випадок. Загалом нині на вулиці щонайменше кожен третій львів'янин - із респіраторною маскою, саморобною пов'язкою або принаймні із закутаним у шалик носом.

Натомість частина молоді пішла в опозицію до масок і принципово їх не одягає, аби не брати участі в "маски-шоу". На вихідних центром міста прогулялася колона людей у протигазах.

Флеш-моб у протигазах побачило не багато львів'ян, бо останні поховались у домівках. Це фото explorer.lviv.ua
Хотіли таким чином посміятися із львів'ян у масках, проте на вулицях було настільки малолюдно, що їх майже ніхто не побачив. За винятком польських журналістів.

У маршрутках, на роботі чи дома - усюди ведуться дискусії на тему масок. "Хто носить маски, першим від них і помре", - розповідав студент-медик і підкріплював свою версію багатьма розумними словами іншомовного походження, чи то почутими на парах, чи вичитаними в інтернеті.

ВІДЕО ДНЯ

Епідемія виявилася благодатним часом не лише для політиків, але й для частини їхнього електорату. У центрі міста до львів'ян, які ходять без пов'язок на обличчі, підходять "місіонери" із запитанням "Маску не треба? Всього за 5 гривень".

Особливо вибагливим пропонують маску у вигляді респіратора, проте удвічі дорожчу. Спекулянти не щезли із вулиць навіть попри те, що їх витісняють у нерівній конкуренції: у центрі час від часу з'являються представники "Партії регіонів", які роздають маски безкоштовно.

На ринках продавці бідкаються, що працюють у найнебезпечнішому після лікарні місці, майже в епіцентрі епідемії. Все заради сім'ї, адже покупців зараз багато. За кілограм лимонів дехто хоче 40 гривень, в'язочка часнику коштує 15 гривень, хоч ще 2 тижні тому за цю суму можна було купити кілограм, а 3 маленькі хрони тепер коштують не гривню, а вже чотири.

Утричі дорожче продають також марлю, яка досі мала вузькоспеціалізоване призначення.

Націнки звичайно скромні, якщо порівнювати із фармацевтичною галуззю. Але й самі фармацевти також жаліються: на запитання "Чому немає масок?" аптекарі розповідають, що завдяки розпорядженню прем'єра маски не можна продавати дорожче, аніж за гривню.

А це, за їхніми словами, менше, аніж закупівельна ціна. То не бізнес, який у збиток. Черг в аптеках уже немає: покупці запитують за популярними противірусними препаратами, чують відповідь "немає" і йдуть до наступної аптеки.

"В неділю під час Служби Божої у Домініканах було втричі менше людей, аніж зазвичай, - розповідає львів'янка Оксана Коблик. - І не було жодного священика, який би приймав до сповіді, хоч їх зазвичай двоє і до них черга".

Грип вклав у ліжка справді велику кількість людей, тож кожна інформація щодо вірусу грипу A/N1H1 сприймається надто насторожено. Більшість часу львів'яни біля екранів телевізорів або у інтернеті, стежать за новою інформацією.

5 листопада у Львові від пневмонії померло 4 людей, тисяча медиків на лікарняному, головний лікар області (начальник головного управління охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації) Віктор Кімакович надалі перебуває у відпустці, у Львівській області лабораторно підтверджені 8 випадків захворювання на грип A/H1N1, усі 8 осіб померли...

Усі фото Максима Баландюха

Реклама:

Головне сьогодні