Жінки і чоловіки плачуть по-різному

— 11 листопада 2009, 18:49

Науковці університету імені Людвіга Максиміліана у Мюнхені вирішили підрахувати кількість чоловічих та жіночих сліз і встановили: жінки плачуть до 64 разів на рік, чоловіки - до 17 разів, повідомляє Німецька хвиля.

Щоправда, така "слізна" різниця між статями існує не від самого народження, а виробляється лише з роками.

Так, до 13 років дівчата та хлопчики проливаються приблизно однакову кількість сліз. Утім, з початком перехідного віку "слізна" квота починає разюче відрізнятися.

Відрізняється також прояв цих сліз. Так, жінки плачуть не лише частіше, але й "довше, драматичніше і надривніше", каже керівниця університетського проекту Елізабет Месмер.

Щодо тривалості ридань, то якщо чоловіки в середньому плачуть від двох до чотирьох хвилин, жінки - щонайменше шість.

ВІДЕО ДНЯ

Також приводи до сліз сильно відрізняються. Жінки плачуть найщиріше, якщо вони відчувають, що не можуть упоратися із завданнями, поставленими перед ними, що знаходяться у центрі, на їхній погляд, безвихідного конфлікту, або коли вони поринають у спогади про минуле. Чоловіки ж найчастіше плачуть з жалю або через розрив стосунків.

Над загадкою природи "емоційних сліз" билося чимало науковців різних епох. Теорій чимало, утім, жодна з них досі науково не доведена.

"Як людина плаче, можна пояснити з фізіологічної точки зору. Але чому вона це робить - ми досі не знаємо", - сказала Елізабет Месмер.

До речі, сльози, пов'язані з тими чи іншими переживання, за своїм хімічним складом відрізняються від сліз, які виробляє організм, аби зволожувати очі. Емоційні сльози, окрім високого вмісту калію та марганцю, містять також значно більше гормонів.

Реклама:

Головне сьогодні