Українці помирають не від пневмонії, а лікування неефективне?

— 13 листопада 2009, 11:39

Про це заявив начальник бюро Чернівецької обласної судмедекспертизи, доктор наук, професор Віктор Бачинський, повідомляє ЗІК з посиланням на газету "Доба".

Ц результаті вірусного дистрес-синдрому спочатку настає серцево-легенева недостатність, а відтак розвивається кардіогенний шок, який викликає зупинку серця і смерть.

"Під час двосторонньої пневмонії відстежується певна морфологічна картина. Щодо даних смертей, то тут такої морфологічної картини немає. Вірус, який спричиняє смерть, дуже агресивний, він навіть не вражає трахею, а відразу потрапляє в легені і викликає сильний їх набряк та суцільні крововиливи. Спричиняють такий стан змішані типи парагрипу та грипу А/Н1N1. Це дуже токсичний штам, який досі не піддавався виробленій Мінохорони здоров'я методі лікування", - повідомив Віктор Бачинський.

За його словами, потрібно терміново міняти стандарти лікування, адже ті, які застосовувались досі, результатів не дали - в реанімації не вдалось врятувати всіх людей, уражених цим вірусом.

Не виправдались у цій ситуації і апарати штучної вентиляції легень - смертність людей наставала у 100%.

ВІДЕО ДНЯ

Зважаючи на це, група професорів Чернівецького медуніверситету звернулась до Міністерства охорони здоров'я та РНБО з вимогою переглянути стандарти лікування хворих на Буковині.

Вчені-морфологи відправили до Києва протоколи, результати досліджень та взяті у важко хворих і померлих від вірусу осіб аналізи.

Віктор Бачинський, який входить до групи ініціаторів звернення, наголошує, що вірус є надзвичайно токсичним, він здатен проникати не лише через органи дихання, але й через очну оболонку.

Тому чернівецькі вчені рекомендують в жодному випадку не відмовлятись від масок і на період епідемії навіть носити захисні окуляри. Важливою умовою для недопущення погіршення ситуації є також дотримання карантинного режиму.

Нагадаємо, раніше екс-міністр охорони здоров'я Микола Поліщук заявляв про те, що у померлих від пневмонії "згорали" легені через токсичність грипу та пізнє звернення до лікарів.

"Як правило, такі грубі зміни в легенях, тому що люди звертаються пізно, накопичується велика кількість токсинів грипозних і виникає дистрес-синдром, так званий, який призводить до крововиливів в легені", - пояснював Поліщук.

Реклама:

Головне сьогодні