Німеччина спрощує процеруру визнання дипломів

— 10 грудня 2009, 15:14

Уряд Німеччини на засіданні 9-го грудня вирішив спростити процедуру визнання закордонних дипломів про технічну та вищу освіту, передає Німецька хвиля.

Нові правила мають вступити в силу до 1-го січня 2011 року.

"Такі заходи мають на меті, з одного боку, усунути нестачу кваліфікованих кадрів, а з іншого - підвищити ефективність процесу інтеграції", - заявила міністр освіти ФРН Аннетте Шаван.

За її словами, з точки зору економіки це абсолютно необхідний крок, якщо врахувати, що в найближчі десять років виникнуть величезні проблеми в зв'язку з нестачею спеціалістів.

За оцінками німецького уряду, в результаті нововведення виграють близько 500 тисяч людей. Багато з них нині виконують роботу, що не відповідає їхній кваліфікації.

За словами Шаван, настав час, коли, приміром, лікарка з України зможе працювати у ФРН не лише як доглядальниця чи медсестра, але й за своєю безпосередньою спеціальністю.

Досі право на визнання дипломів про освіту стосувалося лише громадян ЄС і пізніх переселенців. Це питання перебуває в компетенції федеральних земель, тому в кожній з них встановлені свої правила, що регулюють відповідні процедури.

У зв'язку з цим Аннетте Шаван закликала уряди федеральних земель уже наступного року уніфікувати законодавство в цій сфері.

Реклама:

Головне сьогодні