В Україні діє напівкорумпована машина абортів?

Місцеві депутати пропонують ухвалити статтю 27 Конституції України у дещо іншій редакції.

А саме: "Кожна людина має невід'ємне право на життя від моменту зачаття і до природної смерті", а ще у своєму зверненні просять переглянути чинне законодавство, внести зміни до Цивільного та Кримінального кодексів, щоб посилити відповідальність за проведення абортів.

Адже чинне українське законодавство дозволяє штучно переривати вагітність до 12 тижня і від 12 до 22 тижня у випадку, якщо є певні соціальні чи медичні застереження.

(Стаття 281 Цивільного кодексу України визначає право будь-якої жінки на штучне переривання вагітності терміном до 12 тижнів. Якщо є медичні показання через загрозу здоров'ю та життю вагітної - право на аборт подовжують до терміну 22 тижні - це визначає Постанова "Про реалізацію статті 281 Цивільного кодексу України" від 15 лютого 2006 року)

Тема заборони абортів у Львові звучить не вперше. Адже на цьому питанні зосереджена діяльність Інституту родини, що діє при Українському Католицькому Університеті. Саме пропозиції цієї інституції, яка уже зверталась до перших осіб держави, стали основою депутатського звернення.

Від 1955 року, коли Микита Хрущов вдруге легалізував аборти в країнах СРСР, і до нині, українська держава втратила внаслідок проведення абортів приблизно 34 мільйони людей.

Сьогодні на тисячу жінок в державі припадає 20-30 переривань вагітності, коли немає жодних застережень ані щодо здоров'я дитини, ані мами.

Як вже писала "Українська правда. Життя", за останні 19 років кількість абортів зменшилася: якщо у 1990 році українки робили 1 млн. 19 тисяч 38 абортів на рік, то у 2008 їх зроблено майже в 5 разів менше - 217 тисяч 413.

Динаміка кількості абортів в Україні на період з 1990 по 2008 виглядає так:

Рік

Кількість абортів (дані Міністерства охорони здоров'я)

1990

1 млн. 19 тис. 38

1992

903 тис. 507

1995

715 тис. 692

2000

408 тис. 865

2001

346 тис. 432

2002

323 тис 343

2003

292 тис. 616

2004

264 тис. 74

2005

242 тис. 343

2006

229 тис. 618

2007

210 тис. 454

2008

201 тис. 87

Лідером за кількістю абортів є Східні області, це науковці пояснюють історичною причиною, оскільки в ленінські часи там було дозволено аборти, також регіон вирізняється високим рівнем алкоголізму та наркоманії, повідомляє "Радіо Свобода".

В Галичині кількість позбавлення ненароджених дітей щороку зменшується і це є наслідком впливу церкви, дотриманням моральних засад, у свідомості жінок панує страх вбити ненароджене дитя. Однак протягом року тільки на Львівщині від 3 до 5 тисяч жінок йдуть на аборт. Переважно віком від 20 до 34 років.

У Києві на 1 народжену дитину припадає 2 аборти. Тому заборона таких операцій мала б ефект, на цьому наголошує церква, громадські інституції.

Ні для кого не є таємницею, що аборти - це живі гроші для лікарів. Проста, швидка операція дає постійний прибуток. До того ж молоді люди, здобувши вищу медичну освіту за гроші, отримавши диплом акушера-гінеколога, можуть швидко повернути затрачені на освіту гроші, роблячи аборти, зауважує "Радіо Свобода".

[L]За словами керівника наукових програм "Інституту родини і подружнього життя" Петра Гусака, у державі давно налагодилась ціла напівкорумпована і тіньова система розподілу коштів з абортів, тут слід врахувати, яким цінним і дороговартісним є абортований матеріал, який використовується в косметології та медицині.

Машина з проведення абортів не дасть себе легко зупинити, на це потрібна політична воля, припускає науковець. Але настрій віруючих людей в Україні свідчить про те, що люди підтримують заборону штучного переривання вагітності.

У Львові процвітає так званий "абортовий туризм"

Половина країн у світі заборонили аборти. В тому числі і Польща ще в 1989 році аборт прирівняли до вбивства людини. У сусідній державі дозволено переривати вагітність у випадку зґвалтування або ж через серйозні медичні причини.

Покарання передбачене тільки для людини, яка безпосередньо проводить операцію, а це від двох до п'яти років позбавлення волі. Жінка, яка вдалась до аборту, не вважається злочинцем.

За часів комуністичної Польщі у рік польки робили, за різними даними від 300 до 500 тисяч абортів. Нині 14-15 тисяч завдяки нелегальним туристичним поїздкам на аборт у Львів. Так званий "медичний" туризм або ж як його називають "абортовий" у Львові процвітає. Польки спеціально приїжджають мікроавтобусами у приватні клініки або ж до конкретних лікарів.

Звісно, якщо в Україні заборонять аборти, тоді й українки поїдуть в інші держави. Однак, як каже Петро Гусак, навіть при такому "медичному" туризмі, в державі у 10-15 разів зменшиться кількість переривання вагітності.

Згідно досліджень психологів і медиків, якщо жінка зробила аборт, то інші діти, які народились в родині, не мають довіри до батьків, вони не почуваються безпечно, такий стан називається синдромом уцілілої від аборту дитини. Такі діти намагаються якомога швидше вирватись від батьків.

Постабортовим синдромом страждають і лікарі, які проводять аборти, і жінки, які вдаються до такої операції, і чоловіки, які підштовхують жінку до переривання вагітності.

За спостереженнями як науковців, так і священиків, медики, які роблять аборти, мають проблеми у спілкуванні з власними дітьми, у багатьох розбиті сім'ї, хтось в родині страждає на алкоголізм.

Словом, зароблені гроші на позбавлені ненародженої дитини життя, кажуть духовні особи, щастя і спокою не приносять. Чимало львівських лікарів після сповіді відмовляються робити аборти.

Реклама:

Головне сьогодні